„Adecco Way to Work” zwiększa możliwości zatrudnienia


W obliczu kryzysu na rynku pracy w Europie oraz rekordowo wysokiego bezrobocia wśród młodzieży, światowy lider doradztwa personalnego, firma Adecco w ramach programu „ Adecco Way to Work ” organizuje wyjazdy młodych ludzi za granicę w celu zdobycia pierwszego doświadczenia zawodowego oraz dzielenia się swoimi umiejętnościami z innymi. Programy umożliwiające młodym ludziom pracę w kraju oraz poza jego granicami, są kluczemdo zwiększenia ich możliwości i szans na późniejsze zatrudnienie oraz są niezastąpione przy pomocy absolwentom w wejściu na rynek pracy. Jedna ze zwyciężczyń programu miała możliwość pracy w Polsce.

Kryzys na rynku pracy najbardziej dotyka młodych ludzi, szczególnie w południowej Europie – sięga on 64,9%w Grecji i 56,1% w Hiszpanii. Dlatego Adecco postanowiło działać i stworzyło program Adecco Way to Work, który ma pomóc młodym ludziom w zdobyciu zawodowego doświadczenia. Program powstał w kwietniu 2013 jako wsparcie i pomoc dla absolwentów w szukaniu pracy. By wyłonić laureatów programu, Adecco zorganizowało 30 kwietnia br. międzynarodowy, odbywający się w 50 krajach „Street Day”, podczas którego 10 tys. pracowników firmy odwiedziło 300 szkół i uniwersytetów oferując profesjonalne doradztwo zawodowe oraz darmowe warsztaty szkoleniowe. Adecco wśród uczestników programu wyłoniło 9 laureatów, którzy dzięki programowi mogli zdobyć pierwsze doświadczenia na globalnym rynku pracy poprzez możliwość pracy w różnych zawodach i dziedzinach w wielu krajach na świecie, m.in. w Polsce.

Dziewięciu zwycięzców wybranych z ponad 23,5 tys. uczestników, otrzymało niepowtarzalną okazję najbardziej różnorodnej pracy w międzynarodowym środowisku nawet na pięciu kontynentach. Zawody i miejsca pracy na których pracowali laureaci programu Adecco były bardzo różne, od pracy na Stadionie Narodowym Warszawie, w technologicznym start-upie Mornin’ Glory w Berlinie, stażu w redakcji magazynu Cosmopolitan, spędzenia dnia w jednej z wiodących agencji reklamowych IFB McCann, dołączenia do zespołu CUPNOODLES MUSEUM w Jokohamie, zostania kucharzem na statku wycieczkowym w Norwegii, pracy w elektrownii w Chile, bycia sprzedawcą w znanym na całym świecie browarze Heineken w Holandii, pracy w międzynarodowy banku Ho Chi Minh City, czy jako organizator zabaw dla dzieci w Singapurze. Więcej informacji o doświadczeniach zawodowych oraz osobiste spostrzeżenia laureatów można znaleźć na ich blogach pod adresem: http://adeccoworkexperiencecontest.com/

- W tegorocznej edycji Adecco Way to Work brało udział 5 polskich miast – Warszawa, Kraków, Poznań, Gdański Wrocław. Nie spodziewaliśmy się tak dużego zainteresowania naszą akcją i już nie możemy się doczekać kolejnej edycji konkursu. Mimo, że w tym roku, żaden z laureatów nie pochodził z Polski, mieliśmy możliwość goszczenia zwyciężczyni z Australii, która posiada polskie korzenie. Rocheleh z Australii, w ramach programu przez 3 dni pracowała na Stadionie Narodowym w Warszawie przygotowując go do koncertu Depeche Mode mówi Krzysztof Zajkowski, Marketing Manager w Adecco Poland.

- Byłem pod wrażeniem entuzjazmu, chęci do nauki i otwartości tych młodych ludzi na nowe i różnorodne doświadczenia. Zdobycie praktycznego doświadczenia zawodowego jest absolutnie konieczne aby z sukcesem wejść na rynek pracy, a następnie dokonywać właściwych wyborów zawodowych. Młodzi ludzie muszą być gotowi na naukę języków obcych, pracę za granicą oraz wykazywać pozytywne nastawienie – wszystkie te cechy są kluczowe i pozwalają korzystać ze wszystkich możliwości jakie daje nam współczesny rynek pracy. Bardzo dziękuję wszystkim naszym klientom na całym świecie, którzy wspierali tę inicjatywę poprzez zapewnienie jej zwycięzcom zróżnicowanych ofert pracy powiedział Patrick De Maeseneire, Prezes Grupy Adecco.

- Zdobycie doświadczenia zawodowego najwcześniej jak to możliwe jest niemal konieczne, zwłaszcza w celu rozwoju kompetencji „miękkich”, szczególnie przydatnych w każdym zawodzie gdzie osobiste stosunki z klientem są niezwykle ważne. Poszukujemy osób posiadających inteligencję emocjonalną, która może się rozwijać jedynie poprzez codzienną pracę i interakcję z innymi – powiedział Andri Bodmer, Dyrektor ds. HR w pięciogwiazdkowym hotelu Dolder Grand w Zurichu , który był mentorem jednego ze zwycięzców.

Laureaci konkursu z pewnością skorzystają decydując się na wejście na rynek pracy w najbliższych miesiącach. - Nie wierz nikomu, kto mówi, że rynek pracy nie oferuje niczego młodym ludziom. Praca na nas czeka, tylko musimy poszerzyć horyzonty. Możliwe, że będziesz musiał zostać i pracować jakiś czas za granicą, jednak dzięki temu zdobędziesz doświadczenie i pozwoli Ci to na lepszy obraz tego co chcesz robić w przyszłości – powiedział Federico, zwycięzca konkursu z Włoch.

Tegoroczna i zarazem pierwsza edycja programu Adecco Way to Work dobiegnie końca w ostatnie dni września. Konkurs został bardzo dobrze przyjęty we wszystkich 50 krajach, które brały udział w programie i w których działa Adecco. Więcej informacji o programie znajduje się na stronie: www.adeccowaytowork.com