10 niezwykłych milenialsów dotarło do finału programu Adecco Group CEO for 1 Month 2015


Rywale z całego świata zebrali się w Madrycie, po to by konkurować ze sobą
o stanowisko CEO for 1 Month Adecco Group. Światowa edycja tegorocznej edycji konkursu weszła właśnie w kulminacyjny etap.

Adecco Group zaprezentowało nazwiska sześciu kobiet i czterech mężczyzn z całego świata, którzy dotarli do krajowych finałów konkursu CEO for 1 Month. W ostatecznym rozstrzygnięciu jeden z kandydatów będzie pracował z szefem całej grupy Adecco, Alainem Dehazem.

Finalistami tegorocznej edycji programu jest 10 młodych ludzi, w przedziale wiekowym 20-25 lat, którzy pochodzą z takich krajów: Japonia, Australia, Czechy, Dania, Francja, Grecja, Irlandia, Włochy, Holandia, Wielka Brytania i Hiszpania. Kandydaci zebrali się 31 sierpnia br. w Madrycie na końcowej rundzie testów i zadań, mających pomóc w wyłonieniu zwycięzcy, który otrzyma unikalną możliwość prowadzenia firmy o wartości 20 miliardów Euro, zatrudniającej w sumie 32 000 pracowników na całym świecie.

Adecco Group zdecydowało się na realizację programu z racji na rekordowo wysoki poziom bezrobocia wśród młodych osób. W Europie bezrobocie wśród młodzieży nadal wynosi ponad 22% , a na całym świecie ponad 75 milionów młodych ludzi jest obecnie bez pracy. Dane wskazują na to, że brak doświadczenia jest główna barierą dla młodzieży, pragnącej wspinać się po pierwszych szczeblach kariery. Adecco Group poprzez program „WAY TO WORK” oraz CEO for 1 Month podjęło konkretne działania, aby pomóc młodym w zdobyciu wartościowych umiejętności, które zwiększą ich szansę na zdobycie pracy i perspektywy rozwoju kariery. Program gwarantuje poradnictwo zawodowe i możliwości odbycia szkolenia w miejscu pracy. Tylko w 2015 roku ponad 2 000 płatnych praktyk i staży z „Adecco Experience” zaoferowano młodym ludziom na całym świecie.

Poza tym program CEO for 1 Month oferuje wybranej grupie, utalentowanym młodym ludziom, szansę, aby rozwijać swoje umiejętności i zdobyć doświadczenie zawodowe bezpośrednio obok członków najwyższego kierownictwa Adecco. W 2015 roku inicjatywa spotkała się z 18 000 aplikacjami na całym świecie. W sumie 34 kandydatów zostało mianowanych CEO for 1 Month w swoich krajach, współpracując bezpośrednio z lokalnym country managerem Adecco.

W dalszym procesie wyboru opartym na prezentacji projektów, zadaniach biznesowych i dodatkowych wywiadach, top 10 kandydatów dotarło do finałowej rundy. W Madrycie będą oceniani przez jury, reprezentujące różne funkcje i wybrane kraje.

Program Adecco CEO for 1 Month został zainicjowany po raz pierwszy w Norwegii w 2011 roku.

W ubiegłym roku 5 z 10 finalistów znalazło zatrudnienie bezpośrednio dzięki udziale w programie. Wśród nich jest Kolumbijka Paola Ospina, która dzięki udziale w CEO for 1 Month od tego czasu rozpoczęła karierę w dziale marketingu Adecco w USA.

10 finalistów programu CEO for 1 Month 2015 to:

1. Dick Boreel – Holandia

2. Michelle Dyrby - Dania

3. Claire Houston – Wielka Brytania

4. James Kaluschke - Australia

5. Ayumi Kunori – Japonia

6. Ernesto Lamaina - Włochy

7. Marie Lusková – Czechy

8. Clémence Lemonnier – Francja

9. Hector Recio - Hiszpania

10. Eleni Ziaka – Grecja

CEO for 1 Month w Polsce

Zwycięzcą polskiej edycji programu w tym roku została Ewelina Morawska, która od 1 do 31 lipca 2015 r. pełniła funkcję CEO Adecco Poland, z wynagrodzeniem 20 000 PLN brutto.

Z założenia w programie CEO for 1 Month mógł wziąć udział każdy, nawet osoby bez doświadczenia. W ramach procesu rekrutacyjnego Adecco Poland poszukiwało kandydata, który będzie miał przede wszystkim ciekawą osobowość i dobrze rozwinięte tzw. kompetencje miękkie. W sumie w tegorocznej edycji programu wzięło udział ponad 300 kandydatów, w tym gronie znalazły się nie tylko osoby młode (studenci, absolwenci), swoją aplikację przesłała również osoba dojrzała, która w trakcie swojej kariery pełniła już funkcję CEO. W trakcie weryfikacji kandydatów najlepsze osoby przeszły testy językowe, kompleksowy proces Assessment Center, a o ostatecznym wyniku programu rozstrzygnęły bezpośrednie spotkania finałowej trójki, które odbyły się z udziałem Anny Wicha.

Jeśli chodzi o zatrudnienie i zakres odpowiedzialności zwycięscy polskiej edycji, Eweliny Morawskiej to przez miesiąc pełniła ona swoje obowiązku w porozumieniu z obecnym Dyrektorem Generalnym Adecco Poland, Anną Wicha.