Adecco aktywizuje zawodowo młode pokolenieII edycja międzynarodowego programu „Adecco Way to Work”.

30 kwietnia Adecco Group równolegle w ponad 50 krajach na świecie organizuje II edycję międzynarodowego programu do walki z bezrobociem, skierowanego przede wszystkim do młodych osób. Specjalne wydarzenie będzie się również odbywać w Warszawie.


Jak wynika z treści najnowszego komunikatu Europejskiego Urzędu Statystycznego Eurostat z 1 kwietnia 2014 r., kryzys gospodarczy w dalszym ciągu ma poważne skutki dla ludzi młodych. Pod koniec lutego 2014 r. stopa bezrobocia wśród młodzieży wyniosła w Unii Europejskiej 23,5% i była tym samym prawie dwukrotnie wyższa niż analogiczny wskaźnik dla dorosłych. Łącznie 7,5 mln Europejczyków w wieku do 25 roku życia nie ma zatrudnienia.

Według Eurostat najwyższa stopa bezrobocia wśród młodych szukających pracy sięgnęła w lutym 58,3% w Grecji, w Hiszpanii dochodzi do 54% zaś w Chorwacji wynosi prawie 49%. Najniższy poziom odnotowano w Niemczech (7,7%), Austrii (9,4%) i Holandii (11,5%). W Polsce wg komunikatu GUS z lutego 2014 r. osoby do 24 roku życia stanowiły w naszym kraju 27,9% ogólnej liczby nowo zarejestrowanych bezrobotnych.

- W dalszym ciągu stoimy przed wyzwaniem, aby zmierzyć się ze zjawiskiem bardzo wysokiego bezrobocia wśród osób młodych. Takie inicjatywy jak program „Gwarancja dla Młodzieży (GdM)” , który został w zeszłym roku uzupełniony o dodatkowe inicjatywy przygotowane przez Komisję Europejską z pewnością mogą się przyczynić do walki ze zjawiskiem wykluczenia społecznego młodego pokolenia. Ważne jest również aktywne komunikowanie się z potencjalnymi kandydatami na rynku pracy, stąd właśnie decyzja o kontynuowaniu przez nas zainaugurowanego w 2013 roku programu Adecco Way to Work poskreśla Anna Wicha, Dyrektor Generalny Adecco Poland. -

– Dosyć istotnym przesłaniem planowanego w Warszawie wydarzenia jest uświadamianie Polaków, że elastyczne formy zatrudnienia są bezpieczną formą świadczenia pracy, gwarantującą zmniejszenie bezrobocia w skali całego kraju.

„Way to work” – droga do kariery osób młodych

Jak wskazują analizy ekspertów europejskiego rynku pracy metodą do walki z bezrobociem, szczególnie wśród młodych osób jest nieustanne kształcenie się, mobilność oraz umiejętność dostosowania się do zmieniających się wymagań na rynku pracy.

Stąd właśnie Adecco Group postanowiło kontynuować międzynarodowy program „Way to Work”, który 30 kwietnia br. zostanie zrealizowany również w Polsce. W naszym kraju wydarzenie tzw. „Street Day” promujące aktywne poszukiwanie zatrudnienia odbędzie się w Warszawie. Po raz kolejny pracownicy Adecco będą udzielać wskazówek i cennych porad m.in. jak przygotować dobre CV, przeprowadzić skuteczną rozmowę kwalifikacyjną oraz jak efektywnie szukać pracy.

Dodatkowo dla zainteresowanych będą przygotowane dodatkowe liczne atrakcje, jak: konkursy, quizy, oraz gry. Jedną z atrakcji jest możliwość wygrania aparatu fotograficznego oraz indywidualnej konsultacji z ekspertem Adecco w wybranym biurze (tematyka: profesjonalne CV i interview, zasady assessment center, ścieżka kariery oraz sposoby poszukiwania pracy).

Dodatkowo w ramach tegorocznej edycji programu startuje konkurs Adecco Experience. W Polsce zwycięzca otrzyma propozycję miesięcznego zatrudnienia w Mennicy Polskiej na stanowisku Specjalisty ds. Szkoleń i Rekrutacji o zagwarantowanym wynagrodzeniu 8 000 zł brutto.

Zwycięscy krajowych edycji konkursu będą mieli również możliwość wzięcia udziały w globalnej odsłonie Adecco Experience – nagrodą główną jest objęcie funkcji CEO Adecco Group we wrześniu br.

Lokalizacja wydarzenia „Adecco Way to work”, które odbędzie się 30 kwietnia br. w godzinach 15.00 – 18.00 w Polsce:

  • Warszawa – zapraszamy pod wejście przy Stadionie Narodowym (główne wejście od Ronda Waszyngtona)

Najważniejsze aktywności oraz szczegółowe założenia programu są również dostępne pod dedykowanym adresem internetowym - www.waytowork.com oraz dodatkowych kanałach social media (lista poniżej):

Zapraszamy również do zapoznania się z relacją z zeszłorocznej edycji programu w Warszawie:

W trakcie zeszłorocznej edycji programu ponad 10.000 pracowników Adecco w 50 krajach, w tym w Polsce, wzięło udział w tysiącu różnego rodzaju wydarzeniach na świecie. W tym czasie pracownicy Adecco spotkali się z ponad pół miliona młodymi osobami na ulicach 500 miast. Zaplanowane wydarzenia odbywały się w centralnych punktach największych miast - ponad 300 szkołach i uniwersytetach, a 2.000 oddziałów Adecco na świecie zorganizowało dni otwarte. Międzynarodowa inauguracja Adecco Way to Work zgromadziła w sumie na stronie internetowej programu ok. miliona odwiedzających użytkowników.