Adecco aktywnie walczy z bezrobociem wśród młodychRównocześnie w 50 krajach i ponad 900 miastach na całym świecie pracownicy Adecco w ramach II edycji programu „Way to Work” aktywnie wpierali młode osoby w poszukiwaniu pracy. Jednocześnie Adecco Group zainicjowało międzynarodowy konkurs „Adecco Experience” - promujący aktywne poszukiwanie pracy i zdobycie międzynarodowego doświadczenia zawodowego wśród młodego pokolenia.

30 kwietnia br. ponad 10.000 pracowników Adecco w 50 krajach, w tym w Polsce, wzięło udział w różnego rodzaju wydarzeniach na świecie, które stanowiły II edycję międzynarodowego programu Adecco Way to Work. W tym czasie pracownicy Adecco spotkali się z 600 000 tys. młodymi osobami na ulicach ponad 900 miast.

Adecco zdecydowało się na tego typu projekt ze względu na dramatyczne statystyki dot. bezrobocia i perspektywy zatrudnienia dla młodzieży. Według danych Międzynarodowej Organizacji Pracy (International Labour Organisation - ILO) obecnie na całym świecie prawie 75 milionów młodych osób pozostaje bezrobotnymi, a w samej Unii Europejskiej stopa bezrobocia wśród młodzieży osiągnęła wysoki poziom 23,5% (przy prawie 54% w Hiszpanii, ponad 58% w Grecji i prawie 28% w Polsce).

- Już drugi rok z rzędu pracownicy Adecco na całym świecie postanowili wyjść sprzed swoich rekruterskich biurek i aktywnie wspomóc osoby zagrożone bezrobociem. Zaplanowane przez nas wydarzenie w Warszawie spotkało się z dużym zainteresowaniem nie tylko młodych osób, ale również całych rodzin. Z naszych obserwacji wynika, że Polacy są otwarci na rozmowy o problemie bezrobocia, odczuwają wyraźną potrzebę informacji i wsparcia w poszukiwaniu pracy oraz chętnie wysłuchują porad związanych ze sposobami poszukiwania zatrudnienia – powiedziała Anna Wicha, Dyrektor Generalny Adecco Poland , która 30 kwietnia osobiście brała udział w wydarzeniu zorganizowanym w Warszawie.

Dzięki globalnemu zasięgowi programu Way to Work, tego typu aktywności mogą być inspiracją do kolejnych przedsięwzięć których założeniem będzie walka z wykluczeniem zawodowym młodych osób poprzez inwestowanie w efektywne systemy szkoleń, czy też zwiększenie roli elastycznych form zatrudnienia.

Zostań CEO Adecco Group

W ramach tegorocznej II już edycji programu został zainaugurowany międzynarodowy konkursAdecco Experience”. W Polsce zwycięzca otrzyma propozycję miesięcznego zatrudnienia w Mennicy Polskiej na stanowisku Specjalisty ds. Szkoleń i Rekrutacji o zagwarantowanym wynagrodzeniu 8 000 zł brutto. Zgłoszenia do konkursu przyjmowane są do 31 maja br. na stronie internetowej programu - www.waytowork.com

Osoby zainteresowane wzięciem udziału w konkursie powinny przygotować 30-sekundowy materiał video, w którym zaprezentują swoją kandydaturę.

Zwycięscy poszczególnych krajowych edycji konkursu będą mieli również możliwość wzięcia udziału w globalnej odsłonie „Adecco Experience” – nagrodą główną jest objęcie funkcji CEO Adecco Group we wrześniu br.

Zapraszamy do obejrzenia filmu i foto relacji z wydarzenia Adecco Way to Work w Warszawie:

Film: http://linki.dtl.pl/e3f

Zdjęcia: http://www.tinyurl.pl?rd6wOvHy

Najważniejsze aktywności oraz szczegółowe założenia programu są dostępne pod dedykowanym adresem internetowym - www.waytowork.com oraz kanałach social media (lista poniżej):

  • www.facebook.com/AdeccoWayToWork
  • www.youtube.com/user/AdeccoWaytoWork