Adecco na całym świecie kolejny rok z rzędu aktywizuje młode pokolenie


17 marca br. Adecco Group równolegle w 56 krajach na całym świecie, w tym również w Polsce, organizuje już IV edycję międzynarodowego programu do walki z bezrobociem „Way to Work”, skierowanego przede wszystkim do młodych osób. Specjalne wydarzenie odbędzie się również w Warszawie.

Jak od kilku już lat wskazują analizy ekspertów europejskiego rynku pracy metodą do walki z bezrobociem, szczególnie wśród młodych osób jest nieustanne kształcenie się, mobilność oraz umiejętność dostosowania się do zmieniających się wymagań na rynku pracy. Stąd właśnie Adecco Group postanowiło zainicjować i kontynuować międzynarodowy program „Way to Work”.

Tegoroczną edycję programu zasili w sumie przeszło 7 000 pracowników Adecco Group, włączając w to zaangażowanie najwyższej kadry menadżerskiej. Zaangażowani w akcję pracownicy Adecco będą prowadzić działania aktywizacyjne na ulicach ponad 670 miast, w 56 krajach na całym świecie i w ponad 300 szkołach i uniwersytetach.

„Street Day” Grupy Adecco, jak co roku zapewni szeroki zakres poradnictwa zawodowego oraz warsztaty orientacji zawodowej, w tym wskazówki dot. CV i listów motywacyjnych. Wszystko po to, aby dzielić się doświadczeniem i oferować milionom młodym ludziom, poszukującym pracy pomocną dłoń. Przeprowadzane warsztaty będą obejmować również sesje poświęcone reputacji w mediach społecznościowych i poszukiwaniom pracy w social media. Młodzi będą mogli dowiedzieć się również o wielu różnych możliwościach staży i szkoleń w miejscu pracy, oferowanych przez Grupę Adecco. W sumie w całym ubiegłym roku, Adecco Group przeprowadziła ponad 3 000 staży wewnętrznych, jak i za pośrednictwem firm partnerskich skierowanych dla młodzieży, gwarantując im bezpośredni kontakt z rynkiem pracy.

- Osoby, którym zależy na dostosowaniu się do rynku pracy i zdobyciu pierwszego zatrudnienia przede wszystkim powinny się zastanowić nad tym co lubią robić i co daje im największą satysfakcję. To pierwszy i zarazem jeden z ważniejszych kroków. Jesteśmy przekonani, że kontakt z pracownikami Adecco w ramach naszych programów aktywizacyjnych, jak „Way to Work” takie możliwości gwarantuje - podkreśla Krzysztof Zajkowski, Marketing Manager w Adecco Poland.

W dniu 17 marca br. pracownicy Adecco na całym świecie będą obecni na ulicach i uniwersytetach, udzielając porad, wskazówek oraz prezentując staże, praktyki i oferty pracy. W naszym kraju główne wydarzenie tzw. „Street Day” promujące aktywne poszukiwanie zatrudnienia odbędzie się w Warszawie.

- Po raz kolejny pracownicy Adecco Poland będą udzielać wskazówek i cennych porad m.in. jak przygotować dobre CV, przeprowadzić skuteczną rozmowę kwalifikacyjną, jak efektywnie szukać pracy i z jakich kanałów rekrutacyjnych skorzystać. Dla zainteresowanych będą przygotowane dodatkowe liczne atrakcje, jak: konkursy, quizy, oraz gry. Poza głównym wydarzeniem w Warszawie na Akademii Leona Koźmińskiego, zachęcam wszystkich do odwiedzenia naszych biur w 28 miastach całej Polski, gdzie każdy będzie mógł bezpłatnie skorzystać z porady naszych ekspertów. – mówi Krzysztof Zajkowski.

Lokalizacja wydarzenia „Adecco Way to Work”, które odbędzie się 17 marca br. w godzinach:

  • Warszawa – zapraszamy o godz. 10:00 - 15:00 na Akademia Leona Koźmińskiego (ul. Jagiellońska 57/59, Atrium D)

  • Biura Adecco Poland zlokalizowane w 28 miastach na terenie całej Polski – dokładne adresy na adecco.pl