Adecco Poland rozstrzygnęło tegoroczną edycję programu CEO for One Month


Adecco Poland rozstrzygnęło tegoroczną edycję programu CEO for One Month

Zwycięzcą programu został Maciej Rybiński, który od 1 lipca 2016 r. będzie pełnił funkcję CEO Adecco Poland, z wynagrodzeniem 20 000 PLN brutto.

- Niesamowite wyzwanie, rozwijające doświadczenie i świetna zabawa – tak swoją drogę na fotel CEO Adecco Poland opisuje Maciej Rybiński, zwycięzca polskiej edycji konkursu CEO for One Month organizowanego przez Adecco. Maciej od 1 lipca br. pod opieką Anny Wicha, Dyrektora Generalnego, będzie przez miesiąc pełnił rolę CEO Adecco Polska z pensją 20 tys. brutto.

Zwycięzca polskiej edycji jest absolwentem Ekonomii na Uniwersytecie Gdańskim, a od września rozpocznie studia na Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie. Pełni także rolę przewodniczącego globalnej rady ds. prawnych i finansowych w AIESEC, największej organizacji prowadzonej przez młodych ludzi na świecie. Wcześniej pełnił rolę dyrektora finansowego i wiceprezesa zarządu w AIESEC Polska.

W programie CEO for One Month mógł wziąć udział każdy - nawet, a być może przede wszystkim, osoby bez doświadczenia zawodowego.

- Zależało nam zwłaszcza na kimś z ciekawą osobowością i dobrze rozwiniętymi kompetencjami miękkimi – wskazuje Krzysztof Zajkowski, Marketing Manager w Adecco Poland.

Bezcenne doświadczenie rekrutacji

W trakcie procesu rekrutacyjnego kandydaci przeszli testy językowe, kompleksowy proces Assessment Center, a finałowa trójka została zaproszona na rozmowę z udziałem Anny Wicha.

- Proces rekrutacyjny był dla mnie świetną zabawą i dużym wyzwaniem. Wiele dowiedziałem sięna swój temat, mogłem poznać lepiej swoje możliwości. Nieocenioną wartością była także możliwość poznania procesu rekrutacyjnego na wysokie stanowisko do międzynarodowej korporacji mówi Maciej Rybiński.

Maciej stał się tym samym także finalistą międzynarodowej edycji programu CEO for One Month i będzie walczył o możliwość pokierowania Grupą Adecco na całym świecie.

- Decyzje podejmowane przez zwycięzcę polskiej edycji programu będą miały moc sprawczą i będą wiążące dla naszej organizacji. Zwycięzca musi mieć świadomość odpowiedzialności i faktu, że od jego decyzji może zależeć los setek ludzi. Adecco od lat jest liderem w zarządzaniu najważniejszym kapitałem świata, kapitałem ludzkim, właśnie dzięki odpowiedzialnym i rozsądnym ludziom, którzy rozumieją wagę swoich decyzji – mówi Krzysztof Zajkowski.

Błędne koło niepracujących młodych

Rynek pracy w Polsce napawa optymizmem – według najnowszych danych Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej stopa bezrobocia za kwiecień wyniosła 9,6 proc. i ma dalej spadać do wartości 9 proc. To dobra wiadomość dla wszystkich młodych pracowników, których sytuacja na rynku pracy jest szczególnie trudna – dane MRPiPS wskazują, że pracuje jedynie 26,7 proc. ludzi w wieku 15-24 lata i 78,7 proc. ludzi w wieku 25-34 lata. Młodzi są szczególnie narażeni na pozostawanie długo bez pracy ze względu na swój brak doświadczenia.

- Nikt nie chce ich zatrudnić, bo nie mają doświadczenia, a nie zdobywają doświadczenia bo nikt im nie chce dać pracy – komentuje Krzysztof Zajkowski – To błędne koło, a dzięki naszej inicjatywie chcemy odkłamać wizerunek młodych jako lekkomyślnych i niegodnych zaufania pracowników. Skoro człowiek bezpośrednio po studiach może skutecznie przez miesiąc pokierować korporacją, czemu nie zatrudnić go na odpowiedzialne stanowisko na stałe?

Jednym ze skuteczniejszych narzędzi zdobywania doświadczenia jest dla młodych ludzi współpraca z agencjami zatrudnienia. Wraz ze zmianami cywilizacyjnymi i demograficznymi odchodzi znany z poprzedniego wieku model pracy dla jednego pracodawcy przez całe życie i mozolnego pięcia się po szczeblach kariery. Według danych pochodzących z badania Adecco około 36 milionów ludzi na świecie znalazło zatrudnienie dzięki agencji zatrudnienia, z czego 61% ma mniej niż 30 lat. Jedynie 32% z nich wcześniej gdziekolwiek pracowało. Praca poprzez agencje jest dla nich pierwszym poważnym zajęciem i okazją do zdobycia doświadczenia. Co więcej, 68% pracowników otrzymuje bezpieczne, stałe oferty współpracy po wykonywaniu pracy którą dostarczyła wcześniej agencja zatrudnienia.

- Zapewnienie młodym ludziom zatrudnienia jest w tej chwili kluczową kwestią. Jednym z naszych najważniejszych postulatów jest uelastycznianie rynku pracy oraz likwidacja przywilejów zawodowych i zbędnych regulacji, aby Ci ludzie wchodzący w dojrzałe życie, mieli pewność jutra i możliwości rozwoju podsumowuje Krzysztof Zajkowski.