Adecco rekrutuje w regionie płockim


 

Adecco Poland, międzynarodowa firma doradztwa personalnego świadcząca usługi z zakresu zarządzania kapitałem ludzkim, uruchomiło swoje biuro w Płocku.

Biuro rozpoczęło swoją działalność przede wszystkim ze względu na potrzeby firm działających na terenie w Płocka i okolicy, które sygnalizowały chęć podjęcia współpracy z Adecco determinując decyzję położeniem najbliższego biura agencji. Tym samym centrala Adecco Poland zdecydowała się na utworzenie nowej lokalizacji w Płocku, która obejmie swym zasięgiem dosyć rozległy obszar m.in.: Płońsk, Ciechanów, Mława, Ostrołęka oraz powiat Żuromiński.

- Głównym zadaniem przed którym obecnie stoimy jest możliwie jak najszybsza reakcja na potrzeby kadrowe lokalnego rynku, które pojawiły się w momencie planowania lokalizacji nowego biura Adecco. Jesteśmy przekonani, że oferta skierowana do pracowników, ale również lokalnych pracodawców spełni te oczekiwaniapodkreśla Michał Skorupa, Dyrektor Regionu Adecco Poland.

Głównymi projektami obecnie realizowanymi przez biuro Adecco w Płocku jest rekrutacja międzynarodowa praktycznie dla każdego rodzaju stanowisk w Niemczech, Norwegii, Rosji i na Ukrainie. Jeśli chodzi o aktywności w regionie, w oparciu o kluczowych dla regionu pracodawców realizowane są rekrutacje na najbardziej popularne stanowiska związane z produkcją, osobami z doświadczeniem w pracy w sektorze przemysłowo-magazynowym i handlowym oraz stanowiska biurowe. Osobną grupę projektów stanowią rekrutacje na stanowiska typowo specjalistyczne, gdzie w głównej mierze widoczne jest zapotrzebowanie na zatrudnienie doświadczonych techników i inżynierów. Jeśli chodzi o określenie branż, które z perspektywy regionu płockiego stanowią największy potencjał kadrowy, należy wymienić sektor paliwowo-energetyczny, FMCG, logistyczny i magazynowy.

Kolejnym wyzwaniem, które Adecco w Płocku postanowiło zrealizować w regionie jest budowa świadomości pracy tymczasowej wśród firm. Mamy pełną świadomość tego, że edukacja rynku w tym zakresie to proces długotrwały. W tym celu nasze biuro zdecydowało się na szeroką akcję edukacyjną, która będzie obejmowała dwa etapy. Pierwszy etap polega na bezpośrednim kontakcie z przedstawicielami firm w celu omówienia szczegółowego zakresu współpracy z agencją pracy tymczasowej, prezentowaniu optymalnych rozwiązań pozwalających na efektywne zarządzaniem kapitałem ludzkim wymienia Michał Skorupa.Drugi etap będzie polegał na organizacji lokalnych konferencji i śniadań biznesowych, których celem będzie dyskusja nt. obecnie realizowanych i planowanych inwestycjach na terenie Płocka i okolic, ze szczególnym uwzględnieniem prezentacji potrzeb i oczekiwań przedstawicieli sektora prywatnego wobec rynku pracy. Zależałoby nam na zdefiniowaniu najważniejszych wyzwań organizacyjnych i prawnych, przed którymi obecnie stoi region płocki i wspólne poszukiwanie efektywnych rozwiązań. Z uwagi na znaczący potencjał lokalnego rynku pracy chcemy umożliwić kandydatom i pracodawcom wzajemne poznanie się i podjęcie współpracy - dodaje Michał Skorupa.

Według danych prezentowanych w grudniu 2010 r. przez Powiatowy Urząd Pracy 2010 w powiecie płockim stopa bezrobocia wynosi ok. 18 proc., a w samym Płocku wyniosła 11 proc.

- Zapraszamy do naszego biura także wszystkie osoby poszukujące pracy w celu bezpłatnej rejestracji. Będąc w naszej bazie zwiększają swoje szanse na kontynuowanie kariery zawodowejpodkreśla Michał Skorupa.

Adecco działa w Polsce od 1994 roku. Zatrudnia ponad 200 pracowników do obsługi ponad 900 klientów. Za pośrednictwem Adecco Poland w 2010 roku pracę znalazło ponad 27 tys. osób.

Adres biura w Płocku:
Adecco Poland Sp. z o.o.
ul. Grodzka 15 lok.1
09 - 400 Płock
Tel.: 24 262 22 91, 268 51 88