Amazon wciąż zatrudnia kolejnych pracowników w swoich centrach logistycznych: w najbliższym sezonie pracę znajdzie kilka tysięcy osób


W ramach przygotowań do drugiego już sezonu wakacyjnego w Polsce, firma Amazon rozpoczyna rekrutację tysięcy pracowników do swych zespołów obsługujących zamówienia klientów w swoich centrach logistycznych zlokalizowanych pod Poznaniem i Wrocławiem. W procesie rekrutacji pracowników do działów odbioru i wysyłek towaru Amazon wspierany jest przez firmę Adecco Poland.

W czerwcu br. rozpoczął się pierwszy z planowanych projektów rekrutacyjnych. Łącznie w przeciągu najbliższych 2 miesięcy zostanie przyjętych kilka tysięcy pracowników.

- Patrząc na propozycje innych pracodawców w województwie wielkopolskim i dolnośląskim oferta firmy Amazon zdecydowanie się wyróżniaprzyznaje Rafał Mróz z Adecco Poland – Chętni do pracy otrzymują konkurencyjną płacę, a najlepiej oceniani pracownicy sezonowi mają szansę na przejście na stałe zatrudnienie. W ciągu ostatnich kilku tygodni propozycję stałego zatrudnienia w Amazon otrzymało ponad 1 300 osób. Co więcej, w wewnętrznej ankiecie przeprowadzonej wśród pracowników sezonowych zatrudnionych przez Adecco Poland w całym kraju, badani uznali Amazon za jednego z najlepszych pracodawców. Poproszeni o podanie największych zalet wskazanej firmy najczęściej wymieniali, obok atrakcyjnego wynagrodzenia, także przyjazną atmosferę w pracy i dobry program szkoleniowy dla nowych pracowników dodaje Mróz.

Proces rekrutacji realizowany jest za pośrednictwem Internetu. Na stronie www.adecco.pl/amazon kandydaci odnajdą komplet informacji dotyczących aktualnych oferty pracy. Można także przejść bezpośrednio do formularza on-line, który wypełnić może każdy zainteresowany pracą w Amazon. Kandydaci, poza zarejestrowaniem danych osobowych, muszą odpowiedzieć na kilka pytań. Cały proces rejestracji nie zajmuje więcej niż 30 minut. Kolejnym etapem jest rozmowa telefoniczna z rekruterem Adecco Poland i jeśli kandydat zostanie zakwalifikowany, zapraszany jest od razu na badanie medycyny pracy.

Kandydaci, którzy przejdą proces rekrutacji, będą zatrudnieni na podstawie umowy o pracę na pełny etat. Ich pensja w oddziale we Wrocławiu wyniesie ok 2 100 PLN brutto (12,50 PLN brutto za godzinę), a w oddziale w Poznaniu ok 2 200 PLN (13 PLN brutto za godzinę). Dodatkowo pracownicy mogą liczyć na 15% premii, uzależnionej od wyników i obecności w pracy. Oferta zatrudnienia obejmuje także bezpłatny transport z okolicznych miejscowości (nawet 80 km od magazynu) i codzienny obiad za złotówkę dla każdego pracownika. Pracownicy Amazon pracują w systemie 2-zmianowym, po 10 godzin, 4 dni w tygodniu.

Adecco Poland jest głównym partnerem wspierającym Amazon w procesie rekrutacji. Na potrzeby rekrutacji kandydaci pod numerami telefonów 723 190 018 (Wrocław) oraz 691 393 601 (Poznań) mogą uzyskać wszelkie informacje i pomoc w aplikowaniu.