Fabryka Opla w Gliwicach zwiększa zatrudnienieZakład produkcyjny Opla w Gliwicach prowadzi obecnie otwarty projekt rekrutacyjny, który zakłada możliwość znalezienia zatrudnienia dla ponad 300 nowych pracowników.

Rekrutację prowadzi Adecco Poland, które jest odpowiedzialne za znalezienie pracowników produkcji
i operatorów wózków widłowych. Obecny projekt to nie pierwsza rekrutacja prowadzona na zlecenie Opla w Polsce. Z tym klientem firma jest związana od 10 lat, a w tym czasie była odpowiedzialna między innymi za rekrutacje pracowników produkcji właśnie do zakładów Opla w Gliwicach. Obecnie zakład zatrudnia około 3 000 pracowników.

To co istotne z perspektywy potencjalnych pracowników to fakt, że wszystkie zrekrutowane osoby mają zagwarantowane zatrudnienie w Adecco Poland. Według planów projekt rekrutacyjny ma się zakończyć w grudniu, a nowi pracownicy rozpoczną pracę w Oplu już na początku 2015 r..

- Decyzja o nowej rekrutacji Opla, to nie tylko pozytywna informacja dla samego regionu, ale również dla całej gospodarki. Kolejny sygnał o ożywieniu w sektorze motoryzacyjnym chociażby z perspektywy rynku pracy daje powody do optymistycznych scenariuszy jeśli chodzi o prognozowanie spadku bezrobocia – mówi Maciej Pustół, Dyrektor Regionu w Adecco Poland.