Grupa Adecco oraz GTCR ogłaszają fuzję spółek Beeline i IQNavigator


Dwaj liderzy rynku usług VMS łączą siły, tworząc największego na świecie niezależnego dostawcę technologii do zarządzania kapitałem ludzkim.

Grupa Adecco oraz GTCR ogłosiły fuzję spółek Beeline oraz IQNavigator, dwóch światowych liderów branży VMS (Vendor Management Systems). W wyniku fuzji powstaje największy dostawca technologii wspierających zarządzanie kapitałem ludzkim.

- Ta fuzja to niezwykle ważny krok dla obu firm, szczególnie w sytuacji gdy kontynuujemy rozwój sektora VMS oraz dostarczamy technologie nowej generacji do obsługi zarządzania zasobami ludzkimi - powiedział Doug Leeby, Prezes nowopowstałej spółki. Obecnie prowadzimy programy naszych klientów w ponad 100 krajach na kwotę 40 mld dolarów. Klienci będą nadal korzystali ze swych aktualnych platform Beeline oraz IQNavigator, jednak niezwłocznie uzyskają też dostęp do dodatkowych usług uzupełniających oraz informacji, które w jeszcze większym stopniu usprawnią rozwiązania wykorzystywane obecnie i w przyszłości - dodaje Doug Leeby.

- To kolejny krok w stronę naszych Klientów, także w Polsce, który wynika przede wszystkim z analizy ich potrzeb i nastawienie na rozwiązywanie ich problemów. Digitalizacja procesów HR oraz rozwój aplikacji wspierających zarządzanie kadrami stała się faktem, a Adecco w tym wyścigu technologicznym zamierza pełnić rolę lidera -- mówi Anna Wicha, Dyrektor Generalny Adecco Poland.

Systemy Vendor Management (VMS) umożliwiają zoptymalizowane pozyskiwanie i zarządzanie pracownikami tymczasowymi oraz nabywanie usług złożonych. Rozwiązania VMS mogą być wykorzystywane przez firmy powiązane ze sobą bezpośrednio lub w formie współpracy biznesowej, z dostawcami usług MSP (Managed Service Provider). Na połączeniu firm Beeline i IQNavigator skorzystają zarówno klienci jak i partnerzy operujący jako dostawcy usług MSP. Nowopowstała spółka będzie wykorzystywać zalety techniczne obu platform i korzystać z synergii wspólnego inwestowania w nowe produkty. W ten sposób, zarówno klienci jak i partnerzy uzyskają dostęp do szybszego procesu wprowadzania rozwiązań innowacyjnych oraz udoskonalania aktualnych systemów, przy jednoczesnym zachowaniu solidnej obsługi, wsparcia na najwyższym poziomie oraz doradztwa strategicznego.

Kadra nowej spółki to ponad 500 pracowników w biurach w Jacksonville na Florydzie oraz w Denver w stanie Kolorado, a także w Wlk. Brytanii, Singapurze i na Filipinach. Prezesem został Doug Leeby, wcześniej CEO Beeline, a Joe Juliano, CEO spółki IQNavigator, jest członkiem zarządu. Kierownictwo nowej spółki to połączenie talentu przywództwa oraz szerokiej wiedzy eksperckiej pracowników zarówno Beeline jak i IQNavigator.

Joe Juliano oświadczył: “Bardzo cieszymy się, że dwaj liderzy rynku łączą siły, tworząc niekwestionowany numer jeden wśród niezależnych dostawców usług VMS i rozwiązań obsługujących usługi pracy tymczasowej. IQNavigator i Beeline wyznają te same wartości jeśli chodzi o zorientowanie na klienta, przywiązanie do jakości oraz najwyższej wydajności.” Doug Leeby dodaje: “Bardzo szybko sformowaliśmy doskonały zespół, dzięki czemu zarówno nasi pracownicy jak i klienci już wkrótce odczują korzyści płynące z połączenia naszych firm.”

“Obecnie, dla dużych korporacji, rozwiązania VMS to kluczowy element procesu zarządzania zasobami ludzkimi” – wyjaśnia Alain Dehaze, Prezes Grupy Adecco. “Na fuzji zyskują wszyscy zainteresowani: klienci uzyskują dostęp do lepszych rozwiązań, wsparcia i usług; pracownicy stają się obecnie częścią powiększonego, niezależnego podmiotu na rynku VMS, będącego czołowym dostawcą technologii do obsługi pracy tymczasowej, natomiast Adecco Group i nasi udziałowcy korzystają na materializującej się wartości będącej konsekwencją naszych wcześniejszych inwestycji w tej branży.”

Przed fuzją firma Beeline była oddziałem Grupy Adecco, posiadającej 100% udziałów, natomiast GTCR – lider usług private equity, był większościowym udziałowcem firmy IQNavigator. Po fuzji GTCR została większościowym udziałowcem nowej spółki, a Grupa Adecco – mniejszościowym udziałowcem, który uzyskał kwotę 100 mln USD oraz weksel o wartości 30 mln USD. Pozostałych warunków transakcji, sfinalizowanej 12 grudnia 2016 roku, nie ujawniono.

Informacje o Beeline

Beeline to lider na rynku oprogramowania do obsługi pozyskiwania i zarządzania pracą tymczasową. Firma oferuje inteligentne rozwiązania do obsługi kapitału ludzkiego, wspomagające proces zakupowy oraz pozyskiwanie zasobów tymczasowych, a jej specjaliści kadrowi specjalizują się w optymalizacji kosztów, ograniczaniu ryzyka oraz generowaniu wartości dodanej swych programów pracy tymczasowej. Dzięki wielokrotnie nagradzanej szerokiej wiedzy biznesowej, najnowszym technologiom, sieci placówek w wielu krajach oraz pracownikom zorientowanym na sukces swoich klientów, Beeline zdobyła pozycję silnego gracza uczestniczącego w największych przedsięwzięciach od początku swego istnienia, tj. 1999r. Więcej informacji o Beeline dostępnych jest na stronie www.beeline.com .

Informacje o IQNavigator

IQNavigator to czołowy, niezależny dostawca oprogramowania VMS (Vendor Management System) świadczący usługi dla ponad 2 tys. firm na całym świecie. Produkty ze znakiem IQNavigator umożliwiają firmom inteligentne zarządzanie oraz optymalizację zakupów usług złożonych oraz obsługę projektów dotyczących pracy tymczasowej. Od roku 1999 produkty IQNavigator wspomagają przejrzystą realizację i planowanie procesów zakupowych, wspierają menedżerów firm na całym świecie w podnoszeniu zysków, ograniczaniu ryzyk i zwiększaniu przewagi konkurencyjnej. Więcej informacji o IQNavigator dostępnych jest na stronie www.IQN.com .

Informacje o Grupie Adecco

Adecco Group, z siedzibą w Zurychu, to światowy lider w branży zarządzania kapitałem ludzkim. Zatrudnia ponad 33 tys. pracowników w ok. 5100 oddziałach w 60 krajach na całym świecie. Adecco Group oferuje szeroki wachlarz usług, każdego dnia pośrednicząc w kontaktach ok. 700,000 pracowników z naszymi klientami. Oferowane usługi obejmują pracę tymczasową, stałą, zmianę kwalifikacji oraz rozwój talentów, a także usługi outsourcingowe i doradztwo. Adecco Group znajduje się na liście 500 największych firm na świecie – Fortune Global 500. Więcej informacji o Adecco Group dostępnych jest na stronie www.adecco.com .

Informacje o GTCR

Firma GTCR powstała w roku 1980 i obecnie jest czołowym graczem na rynku usług private equity specjalizującą się w inwestowaniu w dynamicznie rozwijające się spółki z różnych branż, m.in. usług finansowych i technologicznych, opieki zdrowotnej, usług informatycznych, medialnych, telekomunikacyjnych oraz spółki specjalizujące się w rozwoju biznesu. Mająca siedzibę w Chicago, firma GTCR była pionierem realizacji The Leaders Strategy™ - programu polegającego na wyszukiwaniu najlepszych menedżerów kierujących czołowymi obszarami działalności firm oraz współpracy z nimi w celu identyfikacji, nabywania i tworzenia spółek, które – w wyniku przejęć, transformacji i wzrostu organicznego – zdobywają pozycję liderów swych branż. Od momentu powstania firma GTCR zainwestowała łącznie ponad 12 mld USD w ponad 200 spółek. Więcej informacji o GTCR dostępnych jest na stronie

www.gtcr.com

.