II edycja Forum HR w sektorze motoryzacyjnymW dniach 10 – 11 maja w miejscowości Jaworze, koło Bielska – Białej odbyła II edycja Forum Human Resources w sektorze motoryzacyjnym. Adecco Poland było Partnerem głównym wydarzenia.

Konferencja była adresowana przede wszystkim do dyrektorów, managerów oraz kierowników działów HR, szkoleń, rozwoju, kadr i płac oraz dyrektorów zarządzających.

Podczas spotkania osoby związane z branżą motoryzacyjną zaprezentowały rozwiązania sprawdzone i wdrożone we własnych organizacjach. Prelegenci przedstawili tematy dotyczące miedzy innymi rekrutacji, selekcji i planowania zatrudnienia, szkoleń i rozwoju kadry. Niestabilna sytuacja na rynkach europejskich, która utrudnia planowanie i podejmowanie strategicznych decyzji w przedsiębiorstwach sprawia, że od szefów HR wymaga się podejmowania szybkich i dalekowzrocznych decyzji.

Anna Wicha, Dyrektor Generalny Adecco Poland oraz Magdalena Młodecka, Kierownik ds. Personalnych Kirchhoff Polska wystąpiły z prezentacją: "Przełamując stereotypy. Pierwsze wrażenia z zastosowania pracy tymczasowej."

W konferencji uczestniczyło blisko 100 osób. Na zakończenie pierwszego dnia Forum odbył się wieczorny baniket podczas którego można było wymienić się spostrzeżeniami, porozmawiać w nieco mniej formalnej atmosferze. Forum stanowiło doskonałą okazję do poznania ciekawych case studies, zidentyfikowania trendów, jak również do wymiany opinii i doświadczeń w gronie praktyków.