Jak cię widzą tak cię piszą


 

Special Day Event - Adecco Office

Szukać pracy trzeba umieć. Potencjał stołecznego rynku zatrudnienia jest duży, jednak warto wiedzieć, jak go dobrze wykorzystać. 1 lipca pomogą w tym profesjonalni doradcy.

Poszukujesz pracy? Aplikujesz, ale nie dostajesz odpowiedzi? A może dopiero tworzysz swoje CV? To dobry moment aby skorzystać z wiedzy i doświadczenia wykwalifikowanych rekruterów. Już 1 lipca w siedzibie Adecco Office odbędzie się Dzień otwarty "Jak Cię widzą, tak Cię piszą". Inicjatywa skierowana jest do wszystkich zainteresowanych znalezieniem ciekawej pracy, stawiających na rozwój osobisty i poszukujących własnej drogi zawodowej. Wystarczy przynieść swoje CV, a specjaliści z Adecco Office podpowiedzą, na co należy zwrócić uwagę przygotowując sie do rozmowy o pracę. Pokażą, jak prawidłowo pisać dokumenty aplikacyjne, jak podczas spotkania urzec rekrutera, przedstawią przebieg rozmowy kwalifikacyjnej i wskażą alternatywne metody poszukiwania pracy. Uczestnicy będą również mogli skorzystać z usług fotografa, który zrobi im profesjonalne zdjęcie dostosowane do ich CV.

- Przedsięwzięcie jest warte uwagi, zwłaszcza, że grono potencjalnych zainteresowanych tego typu wiedzą w samej tylko Warszawie, jest ogromne. Potencjał stołecznego rynku pracy stanowią studenci, których liczbę szacuje się na 350 tys. - to w głównej mierze przyszli pracownicy biurowi - mówi Marek Strojkowski z Adecco Poland.

Do etatu metodą małych kroków

Nie ma co kryć, realia rynku pracy są bezwzględne, zdobycie dobrej pracy jest wyzwaniem, tym bardziej dla młodych ludzi bez wieloletniego doświadczenia. Stąd też inicjatywa Adecco Office. Jako agencja pracy tymczasowej, oferuje alternatywny sposób na zdobycie odpowiedniej wiedzy zawodowej.

- Wciąż dominuje opinia, że praca tymczasowa to elastyczna forma zatrudnienia, ale niestabilna. Jak jednak wynika z rynkowych doniesień, agencje pracy tymczasowej zwiększają szanse pracowników na rynku pracy. Już dziś w Polsce blisko 20 proc. osób pracujących za ich pośrednictwem znajduje stałe zatrudnienie – mówi Anna Wicha Dyrektor Generalny Adecco Poland.

Czy stołeczne firmy przekonają się do outsourcingu rekrutacji?

 - Firma specjalizująca się w tego typu usługach ma doświadczenie, dysponuje szeroką i różnorodną bazą kontaktów do potencjalnych kandydatów, potrafi zdefiniować ryzyka związane z procesem rekrutacyjnym i zaproponować działania zastępcze. Takich narzędzi nie posiada firma zaczynająca działalność ani taka, która posiada już własny dział HR – mówi Anna Wicha.

Nieznajomość rynku pracy w danym sektorze oraz specyfiki danego stanowiska może skutkować pomyłkami w ocenie kluczowych kompetencji pracownika. Wiedza, sprawdzone metody weryfikacji kompetencji kandydatów, znajomość specyfiki poszczególnych rynków zarówno od strony potrzeb pracodawców, jak i oczekiwań pracowników z którymi konsultanci budują długotrwałe relacje to bezcenne narzędzia, którymi dysponują wyłącznie firmy specjalizujące się outsourcingu rekrutacji.

- Zmierzamy w dobrym kierunku, a uruchomienie Adecco Office jest kolejnym krokiem w stronę rozwoju rynku outsourcingu pracowniczego. Przedsiębiorcy coraz częściej doceniają jego zalety m.in. szybkie i skuteczne reagowanie na zmiany sytuacji gospodarczej czy elastyczne dopasowywanie kadry do aktualnych potrzeb firmy.  Z kolei pracownicy chwalą sobie szybszy proces rekrutacji, specjalistyczne szkolenia i profesjonalne doradztwo w zakresie zatrudnienia. To pozwala przypuszczać, że agencje zatrudnienia będą miały coraz większe znaczenie na rynku pracy w Polsce  – podsumowuje  Anna Wicha, dyrektor Adecco Poland.

Adecco Office korzysta z know-how brytyjskiego departamentu Office Angels, który od 25 lat specjalizuje się w rekrutacji „białych kołnierzyków” na tamtejszym rynku.