Każdy kilometr się liczy. Bieg Grand Prix Warszawy wesprze inicjatywę Win4Youth
Program Win4Youth łączy promocję sportu z niesieniem pomocy bezrobotnym, chorym i niepełnosprawnym młodym ludziom na całym świecie.

Za każdy kilometr przebiegnięty przez pracowników i klientów Adecco zgłoszony do fundacji Win4Youth grupa Adecco przekazuje pieniądze na walkę z bezrobociem oraz pomoc dla niepełnosprawnych i chorych młodych ludzi.

- Doskonale zdajemy sobie sprawę, jak ważną rolę w budowaniu poczucia własnej wartości odgrywa praca – komentuje Anna Wicha, dyrektor generalna Adecco Polska. – Dlatego pomagamy młodym ludziom w budowaniu swojej przyszłości zarówno poprzez usługi HR, jak i dodatkowe wsparcie ze strony fundacji. Przy okazji promujemy wśród naszych pracowników zdrowy tryb życia.

Biegiem dla innych

Do inicjatywy przyłączyła się organizacja Active Sports, która organizuje bieg w ramach Grand Prix Warszawy. Każdy z uczestników wszystkich 7 biegów organizowanych w ramach tej inicjatywy będzie mógł dodać swoje przebiegnięte kilometry do puli zbieranej przez Win4Youth.

- Uważamy, że to wspaniała inicjatywa. Co roku wspieramy organizacje dobroczynne w wypełnianiu ich celów – mówi prezes Active Sports Alina Sakwa – W zeszłorocznych biegach wzięło udział ponad 3,5 tys. osób od 16 do 80 roku życia. Wszyscy bardzo cenili możliwość wsparcia organizacji dobroczynnej i chętnie się angażowali w pomoc.

Najbliższy bieg w ramach II Grand Prix odbędzie się 11 marca w Warszawie w Lesie Kabackim o godzinie 10. W dniu wydarzenia zawodnicy muszą odebrać swój numer startowy oraz zapłacić 25 zł opłaty startowej. Trasa liczy 10 kilometrów. Więcej informacji oraz formularz zgłoszeniowy, a także daty kolejnych biegów można znaleźć na stronie organizatora.

Miliony kilometrów od Adecco

Fundacja Win4Youth wsparła w 2016 roku 6 różnych organizacji dobroczynnych przekazując pieniądze zebrane dzięki 4,1 milionom kilometrów przebiegniętych, przepłyniętych lub przejechanych na rowerze przez pracowników i partnerów Adecco1.

W ramach inicjatywy w Japonii przepłynięto 8 618 kilometrów i przebiegnięto 423 111 kilometrów. Przeciętny pracownik Adecco w Nowej Zelandii średnio przebył 831 kilometrów.

- Moim zdaniem Win4Youth to świetna inicjatywa, która pozwala pomagać młodym ludziom poprzez zwyciężanie z samym sobą, z własną niechęcią do ruchu, brakiem motywacji i przywiązaniem do siedzącego trybu życia – mówi Anna Wicha. – To właśnie zwycięstwo nad własną słabością w imię pomocy drugiemu człowiekowi jest dla mnie największą wartością – podsumowuje.