Komunikat - nielegalni pośrednicy


 
Szanowni Państwo,
 
W związku z otwarciem rynków pracy Niemiec, Austrii i Szwajcarii pojawiło się wielu nieuczciwych pośredników, którzy wykorzystując bez zezwolenia nazwę naszej firmy i podszywając się pod naszych pracowników proponują oferty pracy za granicą i za swoje usługi żądają opłat od kandydatów.
 

Uprzejmie informujemy, że:

  • Adecco nie pobiera żadnych opłat od kandydatów wyjeżdżających do pracy za granicę (w tym: nie pobieramy opłat za przejazd za granicę, pośrednictwo, dokumentację, procedury),
  • Adecco publikuje oferty pracy za granicą zawsze z podaniem pełnego adresu pocztowego, adresu e-mail, numeru telefonu i numeru certyfikatu wydanego przez Marszałka województwa mazowieckiego. Wszystkie aktualne oferty pracy znajdą Państwo na naszej stronie internetowej www.adecco.pl.
  • Rekrutacjami w Adecco zajmują się wyłącznie nasi wewnętrzni konsultanci zlokalizowani w jednym z naszych biur na terenie Polski (pełny wykaz biur znajdą Państwo na naszej stronie internetowej: http://www.adecco.pl/Branches/Pages/default.aspx). Adecco nie współpracuje z żadnymi firmami zewnętrznymi i osobami prywatnymi w zakresie rekrutacji kandydatów.
  • Adecco należy do największych organizacji skupiających firmy doradztwa personalnego: Polskie Forum HR (www.pfhr.pl), Ogólnopolski Konwent Agencji Pracy (www.okap.org.pl), co gwarantuje pełną legalność prowadzonej działalności i wysoką jakość świadczonych usług.
 
Jednocześnie przypominamy, że:
  • Każda agencja prowadząca rekrutacje do pracy za granicą musi posiadać odpowiedni certyfikat. Lista firm posiadających certyfikaty dostępna jest na stronie Ministerstwa Gospodarki (http://www.kraz.praca.gov.pl/).
  • W przypadku, jeśli mają Państwo jakiekolwiek wątpliwości dotyczące agencji, wówczas mogą Państwo sprawdzić jej wiarygodność w Wojewódzkim Urzędzie Pracy.
  • Agencja ma obowiązek przed wyjazdem kandydata za granicę przedstawić mu umowę o kierowanie do pracy za granicą, potwierdzającą warunki przyszłej pracy (zgodnie z Ustawą o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy).
Jeśli mają Państwo dodatkowe pytania lub wątpliwości to zapraszamy do kontaktu osobistego, telefonicznego lub e-mailowego (air.poland@adecco.com) z naszymi konsultantami.
 
Jedynie korzystanie z usług sprawdzonych i legalnie działających agencji zatrudniania jest gwarancją dobrej pracy, właściwej opieki i Państwa zadowolenia.
Jednocześnie zapewniamy, że Adecco Poland podejmie wszelkie przewidziane prawem kroki wobec osób i/lub instytucji, które będą bezprawnie wykorzystywać logo oraz nazwę naszej firmy bądź podszywać się pod naszych pracowników.
 
Z poważaniem,
Zespół Adecco Poland