Kujawsko-pomorskie: rośnie zatrudnienie i wynagrodzenieW województwie kujawsko-pomorskim systematycznie rośnie poziom zatrudnienia i wynagrodzenia w przedsiębiorstwach. Obecnie Adecco Poland prowadzi kilka rekrutacji, w których łącznie potrzebnych jest około 130 nowych pracowników do pracy w branży produkcyjnej, motoryzacyjnej i logistycznej.

Z danych GUS wynika, że stopa bezrobocia w woj. kujawsko-pomorskim systematycznie spada do poziomu 13,8% w czerwcu, co w skali roku daje spadek o 2,5%. W urzędach pracy na terenie województwa wpływa coraz więcej ofert pracy w porównaniu z czerwcem 2014 r. i z majem 2015 r. Jednocześnie przeciętne miesięczne wynagrodzenie brutto w sektorze przedsiębiorstw było wyższe o 4,7% r/r i wyniosło 3 490,27 zł. Dodatkowo w czerwcu br. przeciętne zatrudnienie w sektorze przedsiębiorstw było wyższe o 1,3% r/r.

W Pikutkowie, k. Włocławka poszukiwanych jest 50 nowych osób do pracy od 15 września br. na stanowisko Pracownika Utrzymania Autostrady A1.

- Oferta dotyczy pracy stałej na kontrakcie 6-letnim w międzynarodowej firmie. Pracownicy będą zatrudnieni na pełny etat w systemie 2-zmianowym w okresie wiosenno-letnim-jesiennym i 3-zmianowym w okresie zimowym, z możliwością bezpośredniego zatrudnienia w firmie po przepracowaniu sześciu miesięcy – informuje Agnieszka Sztym, Kierownik Biura Adecco Poland w Bydgoszczy. Pracodawca oferuje atrakcyjne wynagrodzenie w wysokości od 2 500 zł brutto, w zależności od doświadczenia kandydatów na podobnych stanowiskach pracy oraz premie uznaniowe brutto – dodaje Agnieszka Sztym.

Praca na stanowisku utrzymania autostrady wiąże się bardzo często z pracą w zmiennych warunkach pogodowych oraz pokonywaniem odległości na tym odcinku autostrady A1, dlatego pracodawca zapewnia pracownikom samochody służbowe. Dodatkowymi bonusami przyciągającymi uwagę na tym stanowisku pracy są świadczenia pracownicze, takie jak np. opieka medyczna, ubezpieczenia na życie czy karta sportowa, upoważniająca do korzystania z ponad 2 000 ośrodków sportowo-rekreacyjnych na terenie całej Polski.

Kolejna oferta pracy w województwie kujawsko-pomorskim dotyczy sektora motoryzacyjnego. Poszukiwanych jest ok. 40 nowych pracowników w rejonie Golubia-Dobrzynia i okolic na stanowiska Operator Maszyn Wtryskowych oraz Pracownik Działu Obróbki Ręcznej.

- Jest to oferta pracy tymczasowej praktycznie od zaraz, a najlepsi pracownicy mają szansę bezpośredniego zatrudnienia na podstawie umowy o pracę po przepracowaniu sześciu miesięcy. Wynagrodzenie na obu stanowiskach wynosi 1 750 zł brutto, a dodatkowo pracodawca przyznaje premie w zależności od wydajności pracownika – mówi Agnieszka Sztym z Adecco Poland.

Dodatkowo Adecco Poland szuka 15 Specjalistów ds. Obsługi Zamówień do branży motoryzacyjnej w Bydgoszczy. Jeśli chodzi o branżę produkcyjną najpilniej poszukiwanych jest ok. 5 osób na stanowisko Elektryk-Automatyk we Włocławku oraz po 10 osób do pracy w charakterze Magazyniera – Operatora wózka widłowego w Ostaszewie i Operatora CNC w Bydgoszczy.

Zainteresowane osoby mogą przesłać swoją aplikację zawierającą CV na adres: