Lider branży logistycznej zwiększa zatrudnienie


Zapowiadany w ostatnich tygodniach wzrost w zatrudnieniu kolejnych, kilku tysięcy pracowników dla lidera z branży logistycznej posiadającego swoje centra dystrybucyjne pod Poznaniem i Wrocławiem, to okazja nie tylko na znalezienie zatrudnienia dla nowych osób. Z danych Adecco Poland wynika, że od początku roku i nowego rozdania sezonowego zostało przyjętych do dzisiaj w sumie 240 osób powracających do pracy.

W trakcie trwającego od czerwca br. wzmożonego okresu rekrutacyjnego dla centrów logistycznych zlokalizowanych pod Poznaniem i Wrocławiem, zatrudnienie do końca tego roku ma znaleźć kilka tysięcy osób. W coraz większym stopniu kandydaci ubiegający się o zatrudnienie stanowią osoby pracujący u tego pracodawcy w zeszłym roku. Jak wskazują dane Adecco Poland liczba powracających pracowników z racji na sezonowe wzrosty w zatrudnieniu r/r stanowi obecnie ok. 20% i ten wskaźnik z miesiąca na miesiąc będzie rósł. Dzieje się tak miedzy innymi z racji atrakcyjnego poziomu wynagrodzenia oraz systemu bonusowego, w porównaniu z propozycjami innych pracodawców z województwa wielkopolskiego i dolnośląskiego, szczególnie jeśli bierzemy pod uwagę ofertę dla pracowników do działów odbioru i wysyłek towaru.

- Bardzo cieszymy się z faktu, że coraz większa liczba pracowników, którzy pracowali w centrach dystrybucyjnych pod Poznaniem i Wrocławiem w 2014 r., za pośrednictwem Adecco Poland postanowiła wrócić i ponownie znaleźć zatrudnienie u tego pracodawcy. Z rozmów z tymi pracownikami wynika, że głównymi kryteriami którymi się kierują wiążąc się z pracodawcą jest znacznie wyższe wynagrodzenie niż w dotychczasowych firmach w których pracowali oraz brak kosztów związanych transportem z i do miejsca pracy. – podkreśla Anna Litwińska, On-site Manager w Adecco Poland. – Kolejnym istotnym czynnikiem jest przyśpieszony proces przejść pracowników z agencji zatrudnienia bezpośrednio do pracodawcy. W tym momencie jeśli pracownik jest solidny i ma nienaganną obecność w pracy, może zostać przejęty na zatrudnienie stałe nawet po miesiącu pracy. - dodaje.

Do powrotów namawiają sami pracownicy

Jak wynikało z treści komunikatu Adecco Poland, od czerwca br. trwa kolejny z realizowanych dużych projektów rekrutacyjnych lidera z branży logistycznej w Polsce. Łącznie do końca roku zostanie przyjętych około 8 000 pracowników. Nowa perspektywa zwiększonego zatrudnienia to również okazja dla obecnych pracowników do dodatkowego wynagrodzenia. Obecnie wszyscy pracownicy zatrudnieni przez Adecco Poland, którzy zdecydują się polecić innego pracownika otrzymują bonus w wysokości 150 PLN brutto, przyznawany za każdym razem kiedy nastąpi zatrudnienie poleconego pracownika i jest mnożone bez ograniczeń w zależności od liczby poleceń.

Przykładami osób, które zdecydowały się na powrót do pracy w jednym z centrów logistycznych jest Monika Paterek i Natalia Bogala pracujące w dziale pakowania przesyłek. Obie Panie podjęły decyzję o dalszym związaniu się z tym pracodawcą z racji na dwukrotnie wyższe wynagrodzenie niż te, które oferowali im poprzedni pracodawcy. Dodatkowym czynnikiem była możliwość skorzystania z darmowego transportu, który obecnie pozwala zredukować comiesięczne koszty dojazdu do pracy o 400 złotych oraz możliwość dodatkowego wynagrodzenia w związku z uczestnictwem w programie Adecco „Poleć pracownika”. Nie bez znaczenia jest również dla tych osób posiłek oferowany w miejscu pracy za przysłowiową złotówkę i dodatkowe atrakcje podczas oferowanych przerw w pracy.

Praca dla lidera branży logistycznej

Proces rekrutacji realizowany jest za pośrednictwem Internetu. Na stronie www.adecco.pl kandydaci odnajdą komplet informacji dotyczących aktualnych oferty pracy. Każdy zainteresowany pracą w znajdzie tam link do bezpośredniego złożenia aplikacji on-line.

Kandydaci, którzy przejdą proces rekrutacji, będą zatrudnieni na podstawie umowy o pracę na pełny etat. Ich pensja w oddziale we Wrocławiu i w Poznaniu wyniesie ok. 2 380 PLN brutto (14 PLN brutto za godzinę). Dodatkowo pracownicy mogą liczyć na 15% premii, uzależnionej od wyników i obecności w pracy. Oferta zatrudnienia obejmuje także bezpłatny transport z okolicznych miejscowości (nawet 80 km od magazynu) i codzienny obiad za złotówkę dla każdego pracownika. Pracownicy u tego pracodawcy pracują w systemie 2-zmianowym, po 10 godzin, 4 dni w tygodniu.

Adecco Poland jest głównym partnerem wspierającym ten proces rekrutacji. Na jego potrzeby kandydaci pod numerami telefonów 723 230 205 (Wrocław) oraz 723 190 112 (Poznań) mogą uzyskać wszelkie informacje i pomoc w aplikowaniu.