Lubelscy inwestorzy zwiększają zatrudnienie


Firmy w województwie lubelskim odnotowują stały wzrost zapotrzebowania
na nowe miejsca pracy. Obrazują to dane z przełomu roku, a także widoczny trend utrzymujący się w pierwszych miesiącach 2015 r. Obecnie, tylko w dwóch przedsiębiorstwach zlokalizowanych w Lublinie, pracodawcy mają do zaoferowania prawie 150 nowych stanowisk na umowy o pracę. Według prognoz Adecco Poland w ciągu najbliższych miesięcy także pozostali lokalni pracodawcy, w tym inwestorzy, zamierzają w dalszym ciągu zauważalnie zwiększać zatrudnienie.

Jak informuje Urząd Statystyczny w Lublinie stopa bezrobocia w województwie lubelskim, według ostatnio przedstawionych danych za listopad 2014 r., wyniosła 12,5%, a przeciętne miesięczne wynagrodzenie brutto w sektorze przedsiębiorstw w tym samym czasie uległo znacznemu wzrostowi i wyniosło 3 619,06 zł (przy poziomie 3 489,62 w październiku i 3 399,45 we wrześniu).Liczba zarejestrowanych bezrobotnych sięgała pod koniec zeszłego roku ponad 114 tys. osób, natomiast w grudniu 2013 roku – ponad 134 tys.

- Z naszych obserwacji wynika, że w Lublinie z miesiąca na miesiąc sukcesywnie przybywa ofert pracy. To co nas szczególnie cieszy to fakt, że lokalni pracodawcy i inwestorzy, z którymi stale współpracujemy, deklarują nie tylko zauważalne zwiększenie liczby nowych stanowisk, ale również oferują konkurencyjne wynagrodzenie nie tylko osobom z doświadczeniem, ale również absolwentom i studentom – mówi Mariusz Sagan, Dyrektor Wydziału Strategii i Obsługi Inwestorów Urzędu Miasta w Lublinie.

Zauważalny w ostatnim kwartale wzrost oferowanych nowych miejsc pracy nie jest związany tylko z sezonowymi potrzebami lokalnych pracodawców. W związku z dynamicznym rozwojem m.in. takich dziedziny usługi jak obsługa klienta, coraz częściej to właśnie Lublin staje się lokalizacją, którą są zainteresowani pracodawcy. Tak jest chociażby w przypadku otwartych projektów rekrutacyjnych w Banku PKO BP (ponad 80 nowych miejsc pracy) oraz amerykańskiego inwestora, firmy Convergys (ponad 50 nowych miejsc pracy) obsługującej niemieckojęzycznych klientów spółki telekomunikacyjnej. Firma w zeszłym roku zdecydowała się na utworzenie swojej lokalizacji w Lublinie, gdzie znalazło zatrudnienie ponad 140 pracowników, i już na początku 2015 r. postanowiła zwiększyć zatrudnienie o kolejne ponad 50 stanowisk.

- Należy zaznaczyć, iż zarówno PKO BP, jak i Convergys oferują bardzo wysoki standard zatrudnienia, a samo miejsce pracy to dobrze skomunikowane i najnowocześniejsze biurowce w Lublinie. W ramach aktualnych rekrutacji firmy oferują zatrudnienie na umowy o pracę, co w przypadku tej branży i stanowisk związanych z obsługą klienta nie jest częstym przypadkiem. To co istotne w przypadku poza wysokim wynagrodzeniem pracownikom oferowane są również dodatkowe benefity finansowe i pozapłacowe – podkreśla Grzegorz Banach, Kierownik Biura Adecco Poland.

Obecnie dla Convergys prowadzona jest rekrutacja na ponad 50 nowych miejsc pracy, m.in. na stanowisko Specjalisty ds. Obsługi Klienta, Coacha oraz Analityka Biznesowego.

- Warunkiem koniecznym, który musi spełnić każdy kandydat zainteresowany podjęciem u nas zatrudnienia jest bardzo dobra znajomość języka niemieckiego. Gwarantujemy, że wszystkie osoby będą zatrudnione bezpośrednio przez firmę Convergys w oparciu o umowę o pracę. W tym roku zwiększyliśmy również podstawowe wynagrodzenie Specjalistów ds. Obsługi Klienta, dzięki czemu nasza oferta jest jeszcze bardziej atrakcyjna. Rozpoczęcie pracy poprzedzone jest czterotygodniowym szkoleniem ze znajomości oferty firmy oraz obsługi sprzętu. Szkolenie jest prowadzone w języku niemieckim, co z pewnością daje pracownikom możliwość ćwiczenia znajomości tego języka – mówi Olga Żukowska HR Generalist z Convergys.

W przypadku Banku PKO BP, który na początku roku zaoferował zwiększenie zatrudnienia o ponad 80 osób, poszukiwani są Dysponenci i Pracownicy Działu Obsługi Klienta.

- Nowoprzyjęci pracownicy będą odpowiedzialni za obsługę połączeń przychodzących od klientów banku, przyjmowanie zleceń i wykonywanie ich w systemach bankowych oraz udzielanie informacji o oferowanych przez nas produktach i usługach. Wszystkie osoby zatrudnione na stanowisku dysponenta będą zatrudniane bezpośrednio przez nasz bank w oparciu o umowę o pracę. Dodatkowo gwarantujemy konkurencyjne wynagrodzenie oraz pakiet socjalny – podkreśla … z Banku PKO BP. - W przypadkach obydwu stanowisk Rozpoczęcie pracy poprzedzone jest szkoleniem, które wprowadza w zakres obowiązków oraz produkty i procedury banku. Jest to szkolenie, które odbywa się w pełnym wymiarze godzin, a pracownicy otrzymują za nie wynagrodzenie - dodaje.

Osoby zainteresowane oferta pracy mogą odwiedzić lubelskie biuro Adecco przy ul. Peowiaków 10/1 lub skontaktować się bezpośrednio z Beatą Okoń, która odpowiada za rekrutację pracowników dla tych firm. tel:+ 81 460 29 64, +81 532 33 66, lublin@adecco.pl