Pomorskie zwiększa zatrudnienie


Firmy w województwie pomorskim odnotowują stały wzrost zapotrzebowania na nowe miejsca pracy. Obrazują to dane zarówno z przełomu roku, a także widoczny trend utrzymujący się w pierwszej połowie 2016 r. Według prognoz Adecco Poland w drugim półroczu pracodawcy zamierzają w dalszym ciągu zwiększać zatrudnienie, a przy tym oferować większe wynagrodzenie oraz dodatkowe świadczenia.

Praca w regionie koncentruje się wokół szeroko rozumianej branży produkcyjnej, a najbardziej poszukiwanymi i rekrutowanymi pracownikami co miesiąc są pracownicy magazynowi i produkcji.

W samym tylko czerwcu dla jednego z lokalnych zakładów firmy Jabil zrekrutowano 300 nowych pracowników, a do 3ciego tygodnia lipca było to ponad 200 dodatkowych osób. Zapowiadany wzrost w zatrudnieniu kolejnych pracowników to okazja nie tylko na znalezienie zatrudnienia dla nowych osób. Z danych Adecco Poland wynika, że od początku roku w jednym z zakładów w samym Kwidzynie zostało przyjętych w sumie ponad 300 osób powracających do pracy.

W trakcie trwającego od czerwca br. wzmożonego okresu rekrutacyjnego dla produkcji z branży elektronicznej w Kwidzynie zatrudnienie do końca tego roku ma znaleźć kolejnych dodatkowych kilkadziesiąt osób. W coraz większym stopniu kandydaci ubiegający się o zatrudnienie stanowią osoby pracujący u tego pracodawcy w ubiegłych latach. Jak wskazują dane Adecco Poland liczba powracających pracowników z racji na wzrosty w zatrudnieniu r/r stanowi obecnie ok. 33% i ten wskaźnik z miesiąca na miesiąc będzie rósł. Dzieje się tak miedzy innymi z racji na atrakcyjny poziom wynagrodzenia oraz system bonusowy, w porównaniu z propozycjami innych pracodawców z województwa kujawsko-pomorskiego, pomorskiego i warmińsko-mazurskiego, szczególnie jeśli bierzemy pod uwagę ofertę dla pracowników do działów Technicznych, Dystrybucji (IC) czy Magazynu.

- Bardzo cieszymy się z faktu, że coraz większa liczba pracowników, którzy pracowali w fabryce Jabil w 2014 jak i 2015 r., za pośrednictwem Adecco Poland postanowiła wrócić i ponownie znaleźć zatrudnienie u tego pracodawcy. Z rozmów z tymi pracownikami wynika, że głównymi kryteriami którymi się kierują wiążąc się z pracodawcą jest znacznie wyższe wynagrodzenie niż w dotychczasowych firmach w których pracowali oraz możliwość dostępu do stołówki, jak i spory wachlarz benefitów jakie daje pracodawca – podkreśla Magdalena Lemańczyk, On-site Manager w Adecco Poland.

Kolejnym istotnym czynnikiem jest przyśpieszony proces przejść pracowników z agencji zatrudnienia bezpośrednio do pracodawcy. Pracownicy przechodzą oceny miesięczne jeśli pracownik jest solidny i ma nienaganną obecność w pracy, może zostać przejęty na zatrudnienie stałe nawet już po kilku miesiącach pracy.

- Poza atrakcyjnym poziomem wynagrodzenia w regionie pracownikom oferowane są premie uznaniowe (zakładowe jak i indywidualne) oraz dodatki w postaci nagród finansowych. Jej przyznanie może być spowodowane ciekawymi pomysłami pracowników na funkcjonowanie zakładu pracy. Dodatkowo pracownicy mogą skorzystać z oferty oddelegowania do pracy za granicą w zakładach firmy zlokalizowanych na Węgrzech. Pobyt ten może się odbywać zarówno w cyklu kilkutygodniowym jak i kilkumiesięcznym i wiąże się z dodatkowym wynagrodzeniem mówi Magdalena Lemańczyk.

Do powrotów namawiają sami pracownicy

Nowa perspektywa zwiększonego zatrudnienia to również okazja dla obecnych pracowników do dodatkowego wynagrodzenia. Obecnie wszyscy pracownicy zatrudnieni przez Adecco Poland, którzy zdecydują się polecić innego pracownika, który to przez okres 3 miesięcy przepracuje ze 100% frekwencją w pracy otrzymują bonus w wysokości 100 PLN netto, przyznawany za każdym razem kiedy nastąpi zatrudnienie poleconego pracownika wraz z przepracowanym okresem 100% frekwencji i jest mnożone bez ograniczeń w zależności od liczby poleceń.

Przykładami osób, które zdecydowały się na powrót do pracy w fabryce Jabil na terenie miasta Kwidzyn jest Malwina Wnuk i Nicoleta Kozuń osoby pracujące w Zakładzie C na stanowiskach: Naprawiacz i Monter. Pracownicy Ci podjęli decyzję o dalszym związaniu się z tym pracodawcą z racji na stabilizację w zatrudnieniu, system pracy, możliwość wewnętrznego awansu, wynagrodzenie oraz miłą atmosferę w pracy.

Adecco Poland jest głównym partnerem wspierającym ten proces rekrutacji, który realizowany jest przez 5 dni w tygodniu. Kandydaci, którzy przejdą pozytywnie proces rekrutacji, będą zatrudnieni na podstawie umowy o pracę. Na jego potrzeby kandydaci pod numerami telefonów 723 193 148, 723 193 149, 723 193 175, 695 150 407 mogą uzyskać wszelkie informacje i pomoc w aplikowaniu.