Puszki Ball wracają do Lublina6 lat od wycofania się z inwestycji w Lublinie Amerykanie z Ball Packaging Europe wracają do Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Stałe zatrudnienie w powstającej fabryce puszek znajdzie 200 osób.

Rekrutacją pracowników do powstającego zakładu zajmuje się Paulina Chojnacka z lubelskiego biura firmy Adecco Poland – Do końca roku w zakładzie Ball Packaging zatrudnionych zostanie 60 osób – mówi Chojnacka. - Poszukujemy pracowników na wszystkie stanowiska w nowopowstającej fabryce. Jeszcze w tym roku w zakładzie zatrudnionych zostanie m.in. 25 specjalistów ds. utrzymania ruchu, po 5 operatorów maszyn, kontrolerów jakości i brygadzistów, a także automatycy z praktyczną widzą w zakresie nowoczesnych sterowników , mechanicy utrzymania ruchu, specjaliści ds. wytwarzania narzędzi i magazynierzy. W 2015 roku do obsadzenia będzie kolejnych 140 etatów – dodaje.

Pracownicy zostaną zatrudnieni bezpośrednio przez polski oddział firmy Ball Packaging Europe Lublin Sp. z o.o., amerykańskiego potentata wśród producentów metalowych puszek. W ramach wdrożenia do pracy zdecydowana większość z nich przejdzie 6-tygodniowe szkolenie w oddziałach Ball w Stanach Zjednoczonych, angielskim Manchesterze lub niemieckim Hanowerze oraz otrzyma umowy o pracę na 2 lata. Po tym okresie pracownicy zostaną zatrudnieni na czas nieokreślony.

Adecco poszukuje specjalistów w Lublinie i w sąsiednich powiatach, a managerów rekrutuje w całym kraju. –Amerykanie postawili przed pracownikami dość wysokie wymagania, a czasu jest niewiele – przyznaje Paulina Chojnacka – rekrutacja będzie więc prowadzona nie tylko w samym mieście, ale także okolicznych powiatach w województwie lubelskim.

Ball Packaging kusi kandydatów atrakcyjnym wynagrodzeniem i pakietem świadczeń pozapłacowych - Poza umową o pracę podpisaną od razu na dwa lata pracownicy otrzymają także prywatne ubezpieczenie medyczne – mówi Kinga Hirao, Human Resources Manager w lubelskiej fabryce - Pracownikom będą przysługiwały także świadczenia z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych, a po roku pracy program emerytalny. Już od pierwszego dnia trwania umowy zatrudnieni uzyskają prawo do 26 dni płatnego urlopu.

To już drugie podejście amerykańskiej firmy do uruchomienia zakładu produkcyjnego w Podstrefie Lublin działającej w ramach Specjalnej Strefy Ekonomicznej EURO-PARK Mielec. Poprzednio ambitne plany inwestycyjne pokrzyżował kryzys finansowy z 2008 roku, a wybudowana już hala produkcyjna została wynajęta innemu przedsiębiorstwu. Powrót koniunktury pozwolił Amerykanom na energiczny powrót do inwestycji.

Planowany na styczeń 2015 roku rozruch zakładu produkcji puszek Ball to kolejna dobra wiadomość napływająca z lubelskiej strefy, dla której pierwsze półrocze 2014 roku było rekordowe pod względem nowych inwestycji. Poza zakładem Ball Packaging w strefie pojawiło się jeszcze 5 innych inwestorów. Łączna wartość wszystkich inwestycji w Podstrefie Lublin wynosi na tę chwilę 812 mln złotych. Działające w podstrefie przedsiębiorstwa zatrudniają ponad 1100 osób.

Osoby zainteresowane podjęciem pracy w nowym zakładzie Ball mogą odwiedzić lubelskie biuro Adecco przy ul. Peowiaków 10/1 lub skontaktować się bezpośrednio z Beatą Okoń, która odpowiada za rekrutację pracowników w tym zakładzie.

Tel:+ 81 460 29 64

Mail: beata.okon@adecco.pl