Sektor automotive przyśpieszaMiędzynarodowa firma Valeo wyspecjalizowana w projektowaniu, wytwarzaniu oraz sprzedaży części i systemów samochodowych poszukuje kolejnych pracowników produkcji w dwóch fabrykach zlokalizowanych w Skawinie i Czechowicach Dziedzicach.

Pomimo okresu wakacyjnego zatrudnienie w branży automotive w Polsce nie zwalnia tępa, wręcz przeciwnie. W pierwszej połowie 2015 roku Adecco Poland zrekrutowało w całym kraju w sumie 1 300 pracowników, a perspektywa na drugą połowę br. może wynieść nawet do 2 000 kolejnych osób.

Tylko dla jednego z inwestorów, który posiada swoje zakłady zlokalizowane na terenie województwa małopolskiego i śląskiego, w sumie zostało otwartych kilkadziesiąt dodatkowych miejsc pracy.

- Powyższe informacje dot. regionów oraz ogólnopolskie wskaźniki GUS bardzo optymistyczne nastrajają lokalnych inwestorów i pokazują, że stopa bezrobocia w Polsce spada kolejny już miesiąc z rzędu. Po raz ostatni taka seria miała miejsce w 2007 i 2008 r. To co istotne, na tle pozytywnych danych o rynku pracy, w województwie małopolskim i śląskim, cieszy fakt, że kolejna firma z sektora motoryzacyjnego zwiększa zatrudnienie. Wpisuje się to w strategię rozwoju regionów, jako z ośrodków branży automotive w Polsce – mówi Michał Wierzchowski z Adecco Poland.

Poza samym Śląskiem, który od kilku lat dominuje na mapie inwestorów sektora automotive, coraz mocniej rozpycha się również Małopolska. Chodzi tu głównie o producentów komponentów, ośrodki badawcze i firmy zajmujące się obrotem częściami samochodowymi.

Stąd też właśnie dla Valeo, Adecco Poland poszukuje przede wszystkim kandydatów na stanowisko operatora produkcji oraz pracownika magazynowego w obu zakładach produkcyjnych Valeo. Dodatkowo małopolska fabryka poszukuje osób na stanowisko pracownika prototypowni. W pierwszym okresie oferta dotyczy zatrudnienia na podstawie umowy o pracę tymczasową, ale najlepsi pracownicy mają szansę na bezpośrednie zatrudnienie w zakładach Valeo.

- Kolejną korzyścią dla osób poszukujących pracy z województwa małopolskiego i śląskiego jest fakt, że oferta zatrudnienia obejmuje także transport z okolicznych miejscowości, nawet 60 km od zakładu produkcyjnego – podkreśla Michał Wierzchowski.

Stałymi odbiorcami podzespołów firmy Valeo są producenci samochodów we Francji (Renault, Peugeot, Citroen), Włoszech (Fiat, Lancia, Alfa Romeo), w Niemczech (VW, Audi, GM Opel, Daimler-Chrystler) czy Korei Południowej (Hyundai), którym dostarczane są części na pierwszy montaż.

Zainteresowane osoby mogą przesłać swoją aplikację zawierającą CV na adres:

- praca w Skawinie: iwona.kasza@adecco.com, 723 193 129

- praca w Czechowicach-Dziedzicach: biuro.czechowice@adecco.com, 695 061 280