Sektor motoryzacyjny daje pracę w Lublinie


Już nie tylko firmy z sektora usługowego w województwie lubelskim odnotowują wzrost potrzeb zatrudnienia nowych pracowników. Zapotrzebowanie na nowe miejsca pracy zgłasza również branża produkcyjna. Z analiz Adecco Poland wynika, że w Lublinie kolejny miesiąc z rzędu przybywa ofert pracy. Obecnie ma to miejsce w przypadku najważniejszych zakładów skoncentrowanych wokół produkcji dla sektora motoryzacyjnego.

- Tak jest chociażby w przypadku otwartych projektów rekrutacyjnych dla Plastic Omnium – francuskiego koncernu z branży motoryzacyjnej, posiadającego 110 zakładów w 30 krajach. W Polsce firma posiada 4 zakłady, w tym w Lublinie (znany jako Inergy Automotive Systems). Zakład produkuje systemy paliwowe i systemy SCR do samochodów osobowych, związane z kontrolą emisji zanieczyszczeń do atmosfery. Dodatkowo firma zajmuje się konstruowaniem i wytwarzaniem zautomatyzowanych maszyn i urządzeń. W związku z rozbudową lubelskiego zakładu i uruchomieniem nowych linii produkcyjnych przed pracodawcą stoi obecnie kolejne ambitne wyzwanie związane ze zwiększeniem zatrudnienia – mówi Grzegorz Banach, Dyrektor Oddziału Adecco Poland w Lublinie.

Od początku 2014 r. do końca kwietnia br. zakład Plastic Omnium w Lublinie zatrudnił w sumie blisko 140 osób. Obecnie firma planuje kolejne wzrosty zatrudnienia i do końca czerwca br. przyjmie jeszcze 80 pracowników.

Zatrudnienie znajdą między innymi Operatorzy Maszyn, których zadaniem jest produkcja i montaż zbiorników oraz komponentów z tworzyw sztucznych. Pracodawca jest otwarty na zatrudnianie ambitnych i zmotywowanych osób, posiadających zmysł techniczny. Dodatkowym atutem będzie doświadczenie w pracy na produkcji oraz wykształcenie techniczne. Firma jest otwarta na zatrudnianie absolwentów Politechniki Lubelskiej, którym daje realne możliwości rozwoju.

Plastic Omnium kusi kandydatów nie tylko atrakcyjnym wynagrodzeniem, ale także możliwością awansu, np. ze stanowiska Operatora Maszyn na funkcję Kontrolera Jakości lub Brygadzisty. W tym przypadku zasada jest prosta – należy szybko poznać i wdrożyć się w procesy oraz technologię produkcji. Pracownicy muszą dać się poznać jako osoby z inicjatywą i zaangażowane, szybko uczące się oraz chcące podjąć się wyzwań związanych z objęciem szerszego zakresu obowiązków. Kiedy jest tworzone nowe stanowisko lub pojawia się wakat awans jest możliwy nawet po kilku miesiącach pracy.

- Oprócz stanowisk typowo produkcyjnych, lubelski zakład poszukuje również pracowników na wyższe stanowiska, w tym: Inżynierów Jakości z bardzo dobrą znajomością języka angielskiego niezbędnego do kontaktów z klientami, takimi jak na przykład Volkswagen – podkreśla Katarzyna Wiącek, Specjalista ds. Rekrutacji Adecco Poland. – Dodatkowe możliwości zatrudnienia są przed Technologami, Brygadzistami, Elektrykami, Automatykami, Kontrolerami Jakości, Mechanikami Utrzymania Ruchu, Logistykami oraz Konstruktorami. Wszystkie oferowane przez firmę stanowiska, to przede wszystkim możliwość zdobycia unikatowego doświadczenia w sektorze automotive w międzynarodowym środowisku dla osób, które chcą związać się z firmą będącą niekwestionowanym liderem w swojej branży – dodaje.

Co do zasady praca na stanowiskach Operatorów Maszyn, Brygadzistów czy Kontrolerów Jakości odbywa się w systemie zmianowym, także w weekendy, za które dni wolne są planowane w inne dni robocze. Za pracę w nocy pracownicy otrzymują 20-procentowy dodatek do wynagrodzenia zasadniczego. W ramach wdrożenia do pracy Kandydaci przechodzą dwutygodniowe szkolenie wprowadzające w zakres obowiązków.

Lublin zwiększa potencjał kadrowy

Od początku br. lokalni pracodawcy i inwestorzy, z którymi Adecco Poland współpracuje nie tylko zauważalne zwiększają liczbę nowych stanowisk, ale również gwarantują stałe i stabilne zatrudnienie oraz konkurencyjne wynagrodzenie. To co, istotne poza aspektem finansowym, coraz więcej pracodawców oferuje atrakcyjne programy szkoleniowe nie tylko w Polsce, ale również za granicą.

- Na tle regionu, ogólnopolskie wskaźniki GUS są również bardzo optymistyczne i pokazują, że stopa bezrobocia w Polsce spada dziewięć miesięcy z rzędu, po raz ostatni taka seria miała miejsce w 2008 r. – podkreśla Grzegorz Banach, Dyrektor Oddziału Adecco Poland w Lublinie. – To co istotne, na tle pozytywnych danych o rynku pracy, w województwie lubelskim, cieszy fakt, że kolejna firma z sektora motoryzacyjnego zwiększa zatrudnienie. Wpisuje się to w strategię rozwoju miasta Lublina jako jednego z ośrodków branży automotive w Polsce - dodaje.

Osoby zainteresowane podjęciem pracy w zakładzie Plastic Omnium mogą odwiedzać lubelskie biuro Adecco Poland przy ul. Peowiaków 10/1 lub skontaktować się bezpośrednio z Katarzyną Wiącek, która odpowiada za rekrutacje pracowników w tym zakładzie.

Tel. 81 460 29 62

Tel. 81 532 33 66

Katarzyna.wiacek@adecco.pl