Studentka z Rzeszowa w II etapie międzynarodowego konkursuZakończył się krajowy etap konkursu EF Global Intern, którego Adecco jest partnerem. Studenci z całego świata stanęli  do walki o trzymiesięczne praktyki w trzech różnych oddziałach EF Education. W etapie globalnym Polskę będzie reprezentować Magdalena Mieszawska, studentka z Rzeszowa.

Każdy, kto marzył o rozpoczęciu międzynarodowej kariery, miał na to szansę dzięki konkursowi EF Global Intern. Jego uczestnicy mieli za zadanie nakręcenie krótkiego filmu, który następnie był oceniany przez internautów oraz jury wyłonione przez organizatorów. Nasi sędziowie brali pod uwagę kreatywność, pomysłowość, poczucie humoru, formę przekazu oraz siłę perswazji uczestników”– mówi Marlena Szymanek, dyrektor zarządzający EF Education.

Wśród polskich studentów szczególnie wyróżniła się Magdalena Mieszawska, która teraz walczy o zwycięstwo na szczeblu światowym. Sama twierdzi, że wygrana była dla niej ogromnym zaskoczeniem: Bardzo się denerwowałam, zwłaszcza pod koniec krajowego etapu - mówi MagdaJeszcze nie zdarzyłam uczcić wygranej, której do końca się nie spodziewałam. Mam jednak nadzieję, że wkrótce nadarzy się ku temu okazja - dodaje.

Film Rzeszowianki zdobył uznanie zarówno wśród jury, jak i internautów, którzy oddali na niego aż 41 tysięcy głosów. Dzięki nim Magda już teraz może się cieszyć z trzech miesięcy praktyk w warszawskim biurze EF oraz testu IELTS ufundowanym przez British Council. Laureatką drugiego miejsce została Aleksandra Cywińska – Szwermer, dzięki czemu może odbyć dwumiesięczne praktyki w oddziale EF w Warszawie oraz zdać test IELTS. Zaszczytne trzecie miejsce należy do Barbary Radziwiłko, która może spędzić jeden miesiąc na praktykach w polskim oddziale EF.

Jury postanowiło także wyróżnić Mateusza Łaskawca, Berenikę Teter oraz Ewę Augustowską, którzy otrzymają atrakcyjne nagrody rzeczowe ufundowane przez EF Education.

Wybór zwycięzcy naprawdę nie był łatwy – twierdzi Marlena Szymanek - Każdy film uważam za wyjątkowy, dlatego chciałabym serdecznie pogratulować wszystkim polskim uczestnikom kreatywności i niezwykłej inwencji twórczej. Mam nadzieję, że nasz konkurs to dopiero pierwszy krok w ich międzynarodowej karierze. Dla Magdy Mieszawskiej konkurs EF Global Intern może się wręcz okazać stumilowym krokiem dla jej przyszłej kariery. W jego wykonaniu może jej pomóc każdy, kto do końca marca odda swój głos na wykonany przez nią film, znajdujący się na stronie www.ef.pl/globalintern.