Szansa dla ambitnych i młodych ludzi na objęcie przez miesiąc stanowiska CEO Adecco Group.


Rusza kolejna edycja programu „CEO for One Month”.

Możliwość aplikowania przez Internet zostanie otwarta 1 marca i potrwa do 15 kwietnia 2016 r. Tylko jeden z kandydatów otrzyma niepowtarzalną w życiu szansę na zostanie CEO Adecco Group pracując u boku Alain’a Dehaze’a.

Dane wskazują, że około 73 miliony młodych ludzi na całym świecie jest obecnie bezrobotnych – to prawie tyle, ile wynosi populacja Niemiec. Jednocześnie uderzający niedobór talentów na całym świecie spowalnia rozwój gospodarczy i dobrobyt. Około 40% z pracodawców twierdzi, że brak doświadczenia jest główną barierą, aby obsadzić wolne stanowiska. W związku z tym trendem, Adecco opracowało swoje programy aktywizujące młode osoby tj. Adecco Way To Work oraz CEO for One Month. Ich celem jest wspieranie utalentowanych, młodych ludzi w poszerzaniu perspektyw zawodowych poprzez praktyki, szkolenia i doradztwo zawodowe prowadzące do zwiększenia ich szans na rynku pracy.

Program CEO for One Month obejmuje jednomiesięczną pracę u boku CEO w kilkudziesięciu państwach na całym świecie, w tym również u boku Dyrektora Generalnego Adecco Poland Anny Wicha. Tym samym program pozwala młodym uczyć się w pracy, zdobywać wiedzę i inspirację dla swoich wyborów zawodowych, wzbogacić swoje CV o unikalne doświadczenia oraz poznać pracę rzeczywistego CEO „od kuchni”. Tylko jedna z osób otrzyma niepowtarzalną szansę na zostanie „CEO for One Month” pracując wspólnie z Alain’em Dehaze’m, uzyskując unikatową w skali światowej szansę, w międzynarodowym środowisku biznesowym oraz globalnymi perspektywami rozwoju. Stanowisko zawiera atrakcyjne wynagrodzenie, które ma pomóc zwycięzcy w dalszej edukacji i rozwoju.

- W Polsce powyższe wskaźniki na tle Europy wyglądają trochę lepiej, ale wynik nieco ponad 20% sytuuje nas w środku europejskiej stawki, więc wiele jest jeszcze do zrobienia. Kolejny już rok z rzędu stoimy przed wyzwaniem, aby zmierzyć się ze zjawiskiem bardzo wysokiego, chodź spadającego, bezrobocia wśród osób młodych. Niezmiernie ważne w tym przypadku jest stałe i aktywne komunikowanie się z potencjalnymi kandydatami na rynku pracy – podkreśla Krzysztof Zajkowski, Marketing Manager w Adecco Poland.

Oprócz CEO for One Month, drugi z programów Adecco Way To Work ma również na celu walkę z bezrobociem wśród młodzieży poprzez zapewnienie im możliwości szkolenia w miejscu pracy, które gwarantuje Adecco na całym świecie. Tylko w samym 2015 r. na całym świecie Adecco przeprowadziło prawie 3 000 płatnych staży i praktyk zawodowych. Stąd też i w tym roku 17 marca 2016 roku w ramach Adecco Way To Work będziemy obchodzili Adecco Street Day, gdzie w prawie 60 krajach (w tym w Polsce) na całym świecie pracownicy Adecco będą dzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem oraz prezentować oferty pracy młodym osobom poszukującym zatrudnienia.

CEO for 1 Month w Polsce

Zwycięzcą polskiej edycji programu w zeszłym roku została Ewelina Morawska, która od 1 do 31 lipca 2015 r. pełniła funkcję CEO Adecco Poland, z wynagrodzeniem 20 000 PLN brutto.

- Z założenia w programie CEO for One Month mógł wziąć udział każdy, nawet osoby bez doświadczenia. W ramach procesu rekrutacyjnego Adecco Poland poszukiwało kandydata, który miał przede wszystkim ciekawą osobowość i dobrze rozwinięte tzw. kompetencje miękkie. W sumie w zeszłorocznej edycji programu wzięło udział ponad 300 kandydatów, w tym gronie znalazły się nie tylko osoby młode (studenci, absolwenci), swoją aplikację przesłała również osoba dojrzała, która w trakcie swojej kariery pełniła już funkcję CEO – mówi Krzysztof Zajkowski. - W trakcie weryfikacji kandydatów najlepsze osoby przeszły testy językowe, kompleksowy proces Assessment Center, a o ostatecznym wyniku programu rozstrzygnęły bezpośrednie spotkania finałowej trójki, które odbyły się z udziałem Anny Wicha. Jeśli chodzi o zatrudnienie i zakres odpowiedzialności zwycięscy polskiej edycji , Eweliny Morawskiej to przez miesiąc pełniła ona swoje obowiązku w porozumieniu z obecnym Dyrektorem Generalnym Adecco Poland, Anną Wicha.

Dla osób zainteresowanych programem i aplikacją podajemy stosowny link:

www.adeccowaytowork.com