Turniej tenisowy Davis CupW dniach 6-8 kwietnia na Hali Widowiskowo-Sportowej w Inowrocławiu zostało rozegranych 5 meczów w ramach turnieju tenisowego Davis Cup. Tym razem Polska zmierzyła się z reprezentacją Estonii.

Pierwszego dnia naprzeciwko siebie stanęli Łukasz Kubot – Władimir Ivanov oraz Jerzy Janowicz – Jürgen Zopp. Obydwa mecze zakończyły się zwycięstwem Polaków. Łukasz Kubot bez trudu pokonał rywala 6:3, 6:2, 6:2. Dokładnie godzinę dłużej niż poprzednicy spędzili na korcie w inowrocławskiej hali Janowicz i Zopp. Po zaciętym pojedynku  Janowicz pokonał pierwszą rakietę Estonii 7:6 (4), 7:6 (2), 3:6, 6:1.

W sobotę Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski, nasi najlepsi debliści, rozegrali mecz z estońską parą: Jürgenem Zoppem i Maitem Kunnapem. Mecz trwał dwie godziny i zakończył się zwycięstwem Polaków 7:6 (5), 7:5, 6:4. Tym samym objęliśmy prowadzenie 3:0, które przesądziło o wygranej gospodarzy i awansie do trzeciej, decydującej o awansie do Grupy I rundy. Polacy zmierzą się w niej z Białorusią.

W pierwszym niedzielnym pojedynku z Juergenem Zoppem Łukasza Kubota zastąpił na korcie Mariusz Fyrstenberg. Był to dla niego pierwszy singlowy występ w Pucharze Davisa od lipca 2007 roku. Mariusz zgodził się zagrać na prośbę Łukasza, który chciał odpocząć po wyczerpujących występach w turniejach amerykańskich. Polak przegrał 3:6, 6:7 (4). W drugim pojedynku, Jerzy Janowicz pokonał Jaaka Poldmę 6:0, 7:6 (3).

W latach 2002 - 2007 Adecco było jednym ze sponsorów turnieju. W 2010 roku Adecco podpisało następną umowę sponsorską na lata 2010 – 2013. Kwietniowe spotkanie było już drugim z kolei. W lutym br. Polska zmierzyła się z Madagaskarem na warszawskim Ursynowie, pokonując rywala 5:0. Już we wrześniu zapraszamy na kolejne sportowe emocje. Tym razem Polska stanie do walki z Bialorusią.