WHIRLPOOL OPTYMALIZUJE SWÓJ MODEL OPERACYJNY W ZAKRESIE ZARZĄDZANIA FINANSAMI


Plan obejmuje konsolidację operacji księgowych i finansowych z regionu EMEA (Europa, Bliski Wschód i Afryka) w jednym Centrum Usług Wspólnych w Łodzi. Nowe Centrum ma zatrudnić ponad 200 nowych pracowników.

Łódź (Polska), 14 marca 2017 r. – Whirlpool Corporation ogłasza dzisiaj swoją decyzję o połączeniu wszystkich Centrów Usług Wspólnych (SSC) z regionu EMEA w jedno wspólne centrum, które będzie mieścić się w Polsce – w Łodzi.

Decyzja ta została podjęta po szczegółowej analizie operacji finansowych w regionie EMEA, zaś jej celem jest standaryzacja i zapewnienie stabilności procesów realizowanych w Centrach Usług Wspólnych EMEA, co ma poprawić ich sprawność i efektywność.

Nowe Centrum Usług Wspólnych zapewni ponad 200 stanowisk pracy. Obecnie zatrudnieni pracownicy z Łodzi (ok. 80 osób) zostaną w ciągu najbliższych kilku miesięcy przeniesieni do nowego miejsca pracy w centrum miasta.

„Jestem przekonany, że skupienie naszych dotychczasowych lokalizacji w jednym centrum usług wspólnych zwiększy naszą efektywność i skuteczność, co w ostateczności prowadzi do umacniania naszej pozycji lidera” – twierdzi Marco Fossataro, Wiceprezes ds. Finansowych oraz Dyrektor Finansowy Whirlpool EMEA.

Łódzkie centrum będzie zarządzało nowym modelem zintegrowanych procesów finansowych dla całego regionu EMEA. Obecnie trwa proces rekrutacji, prowadzony przy udziale wyspecjalizowanego partnera – The Adecco Group (Adecco Poland i Spring Professional).

„Jesteśmy wyłącznym partnerem rekrutującym pracowników do Centrów Usług Wspólnych Whirlpool w Łodzi. Jest to centrum księgowe więc szukamy przede wszystkim osób z doświadczeniem, które nadal chcą budować swoją ścieżkę kariery w sektorze finansowym. Obecnie szukamy osób na sześć różnych stanowisk finansowych. To z pewnością ciekawa i konkurencyjna propozycja dla osób chcących rozwijać się zawodowo u znanego i solidnego pracodawcy - powiedziała Barbara Echaust Senior Consultant w Spring Professional.

Do końca 2017 r. Whirlpool zamierza przyjąć ponad 130 osób. Pracownicy zatrudnieni w najbliższych miesiącach przejdą szkolenie za granicą. Dzięki temu sami staną się coachami i będą mogli szkolić pozostałe nowo zatrudnione osoby w Łodzi.

Obecnie w Łodzi w sektorze BPO/SSC/IT w ponad 60 firmach zatrudnionych jest ponad 15 000 pracowników “ – stwierdziła Prezydent Miasta Łodzi Hanna Zdanowska. – „To, że Whirlpool zdecydował się stworzyć jedno wspólne centrum właśnie w naszym mieście bardzo mnie cieszy i napawa dumą. I co ważne: w ostatnich latach centra usług wspólnych stały się jednym z bardziej atrakcyjnych miejsc pracy w okręgu łódzkim” – dodaje.


Polska jest jednym z najważniejszych krajów w regionie EMEA pod względem jakości i tempa rozwoju procedur przemysłowych, a zatem z perspektywy Whirlpool EMEA stanowi dobrą, strategiczną lokalizację dla Centrum Usług Wspólnych.

O Whirlpool Corporation

O Whirlpool Corporation (NYSE: WHR ) to największy z producentów dużego sprzętu AGD na świecie, który w 2016 roku osiągnął sprzedaż roczną w wysokości ok. 21 mld USD, zatrudniał 93 tys. pracowników i posiadał 70 zakładów produkcyjnych i badawczych ośrodków technologicznych. Koncern sprzedaje produkty Whirlpool, KitchenAid, Maytag, Consul, Brastemp, Amana, Bauknecht, Jenn-Air, Indesit i innych dużych marek w prawie każdym kraju na całym świecie. W regionie Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki (EMEA) koncern zatrudnia ok. 24 tys. pracowników, prowadzi sprzedaż w ponad 30 krajach oraz posiada zakłady produkcyjne i badawcze ośrodki technologiczne na terenie 8 krajów. Whirlpool EMEA to segment operacyjny Whirlpool Corporation. Europejskie ośrodki operacyjne Whirlpool Corp. znajdują się w Pero (MI) we Włoszech. Dodatkowe informacje o firmie można znaleźć na stronie WhirlpoolCorp.com lub na Twitterze pod @WhirlpoolCorp.

Rekrutacja do działu SSC dla Whirlpool: http://www.adecco.pl/dlakandydatow/pracastala/whirlpool.aspx