CSR 

Projekty CSR

 


CEO for 1 Month

 

Inicjatywa skierowana do młodych ludzi, którzy zaczynają swoją podróż na rynku pracy. Zwycięzca przez 1 miesiąc będzie pełnił funkcję CEO w Adecco Poland. Oznacza to pracę z naszym aktualnym Prezesem, podejmowanie wiążących decyzji i poznanie tajników pracy na najwyższym stanowisku w nowoczesnym biznesie. Wygrana wiąże się także z otrzymaniem wynagrodzenia adekwatnego do zajmowanego stanowiska tj. 20 000 zł!  Adecco Way to Work

Międzynarodowa akcja promująca aktywne poszukiwanie pracy i zdobywanie doświadczenia zawodowego wśród najmłodszego pokolenia. W Polsce realizowana w Warszawie, Wrocławiu, Gdańsku, Poznaniu i Krakowie. Zapraszamy na: stronę wydarzenia. 

Adecco Sales University

Cykliczny program darmowych szkoleń dedykowany wszystkim chętnym, a szczególnie młodym osobom na rynku pracy. Mogą w nim wziąć udział wszyscy, którzy chcą nauczyć się jak poruszać się na rynku usług Business to Business (B2B). 

Win4Youth

Program, którego celem jest pomoc dzieciom znajdującym się w trudnej sytuacji oraz stworzenie dla nich lepszych perspektyw na przyszłość. Akcja jest organizowana przez Adecco na całym świecie. Poprzez aktywność sportową pracowników oraz Klientów Adecco (bieganie, jazda na rowerach) nasza firma wspiera organizacje charytatywne. 

Polskie Forum HR

Stowarzyszenie największych agencji zatrudnienia w Polsce. Promowanie wysokich standardów usług HR oraz norm etycznych agencji doradztwa personalnego. 

Ogólnopolski Konwent Agencji Pracy

Związek pracodawców, zrzeszający podmioty związane  z rynkiem pracy. OKAP jest organizacją stojącą na gruncie przestrzegania, respektowania i chronienia praw pracowników. Ma zapewnić przestrzeganie tego prawa przez inne agencje i egzekwowanie go przez urzędy kontrolne.                

Stowarzyszenie "Parasol"

Wsparcie finansowe dla Stowarzyszenia "Parasol", które jest organizacją pozarządową, prowadzącą działalność społeczną na rzecz niepełnosprawnych intelektualnie uczniów i absolwentów Zespołu Szkół Specjalnych nr 85 w Warszawie. 

Integracja

Wsparcie finansowe dla Stowarzyszenia Integracja, którego misją jest poprawa sytuacji osób z niepełnosprawnością oraz działanie na rzecz wyrównywania szans oraz integracji społecznej.               

Projekt Green Manager

Green Manager to eco projekt, który został stworzony z myślą o potrzebie utylizacji szkodliwych odpadów z urządzeń drukujących. Dzięki współpracy w ramach tego programu wspieramy Stowarzyszenie Wiosna i ich znaną w całej Polsce akcję Szlachetna Paczka.            

Klub Inwestora SGH

Studenckie Koło Naukowe Klub Inwestora zrzesza studentów zainteresowanych karierą w branży finansowej. W ramach działalności koła Adecco Poland przeprowadziło szkolenie z zakresu technik autoprezentacji podczas rozmowy kwalifikacyjnej i skutecznego pisania CV. Education First

Światowy lider w organizacji zagranicznych kursów językowych  zaprasza wszystkich studentów do udziału w konkursie „Global Intern 2012”. Partnerem HR konkursu jest Adecco Poland. Do wygrania są m.in. trzymiesięczne praktyki w trzech dowolnie wybranych miastach na świecie, w których EF posiada swoje szkoły językowe. 

Autokreacja


Program wspierania różnorodnych grup społecznych (młodzieży, osób 50+, kobiet po 35 roku życia, migrantów), które przez długi czas pozostają bez pracy. 

Europejskie Stowarzyszenie Sekretarek i Asystentek

Doradztwo i szkolenia z zakresu poszukiwania pracy dla pracowników biurowych (sekretarek, asystentek, recepcjonistek). 

UN Global Compact Network

Inicjatywa  zrzesza firmy, które dobrowolnie zgadzają się przestrzegać określonych ram etycznych w prowadzeniu biznesu, takich jak: prawa człowieka, zachowywanie wysokich standardów pracy, stosowanie się do przepisów ochrony środowiska oraz antykorupcyjnych. Uczestniczące firmy są certyfikowane przez ONZ oraz są zobowiązane do przesyłania rocznych raportów: kliknij po informacje o Adecco.

 Global Reporting Initiative (GRI)

Adecco używa wytycznych oraz ram raportowania społecznego zgodnych z GRI od 2004 roku. Globalna Inicjatywa Raportowa jest organizacją non-profit, która promuje zrównoważony rozwój ekonomiczny, środowiskowy oraz społeczny. Lista firm raportujących według GRI.

 

Amnesty International

Współpraca przy rekrutacji osób do akcji informacyjnych Amnesty International. 

TEB Edukacja

Program szkoleń dla uczniów szkół policealnych w zakresie skutecznego szukania pracy, przygotowania aplikacji i rozmów kwalifikacyjnych. 

Business and Disability Network

Program integracji osób niepełnosprawnych na rynku pracy. Szkolenia, doradztwo i pomoc w poszukiwaniu pracy dla osób niepełnosprawnych. 

Athlete Career Programme

Program aktywizacji zawodowej sportowców realizowany wspólnie z Międzynarodowym Komitetem Olimpijskim. Szkolenia oraz doradztwo z zakresu integracji z rynkiem pracy po zakończeniu kariery sportowej. 

ENAR Foundation

Wsparcie Europejskiej Sieci Przeciwko Rasizmowi - program zwalczania rasizmu w środowisku pracy.Adecco Poland - Facebook Adecco Poland - Goldenline Adecco Poland - LinkedIn Adecco Poland - Twitter Adecco Poland - Instagram