Samodzielny Księgowy

  • Kategoria
    Finanse i księgowość
  • Rodzaj umowy
    Praca Stala
  • Lat doświadczenia
    Menedżer
  • Lokalizacja
    Nowiny

Opis klienta:

Nasz klient oferuje:

  • Zatrudnienie w ramach umowy o pracę.
  • Ciekawą pracę w dynamicznie rozwijającej się firmie o stabilnej pozycji na rynku.
  • Możliwość podnoszenia swoich kwalifikacji i rozwój zawodowy.
  • Wynagrodzenie adekwatne do osiąganych rezultatów.
  • Fundusz socjalny: "wczasy pod gruszą", bony świąteczne, dofinansowanie zajęć sportowych - karta Multisport.
  • Pracę w miejscu, w którym ceni się atmosferę +aromatyczną kawę.

Zakres odpowiedzialności:

Główne obowiązki:

  • Księgowanie faktur zakupowych (materiały, usługi, środki trwałe itp.). Księgowanie dokumentów wewnętrznych (noty PK, faktury wewnętrzne itp.). Księgowanie wyciągów bankowych i raportów kasowych.
  • Wystawianie i księgowanie faktur wewnętrznych ( WNT, WDT, Import Usług itp.).
  • Wystawianie i księgowanie faktur dotyczących pozostałej sprzedaży (refaktury – energia, woda telefony, czynsze, odsprzedaż materiałów itp.).
  • Sporządzanie odpowiednich dokumentów i księgowanie wzajemnych potrąceń ( kompensaty, cesje itp.).
  • Sporządzanie deklaracji VAT-7, VAT UE, ORDU. IFT-2R, Akcyza, JPK, MDR, F01, RF1. Sporządzanie sprawozdań do NBP.
  • Rozliczanie i uzgadnianie kont rozrachunkowych.
  • Sporządzanie i uzgadnianie sald z kontrahentami itp.
  • Ustalanie dostaw niefakturowanych i towarów w drodze.
  • Prowadzenie i przechowywanie korespondencji dotyczącej rozrachunków z odbiorcami, dostawcami.
  • Przygotowywanie stosownych danych do planowania.
  • Sporządzanie różnego rodzaju analiz, wiekowania należności, zobowiązań, rozwoju odpisów aktualizujących itp. Kalkulacja podatku dochodowego i odroczonego.
  • Przygotowywanie odpowiednich zestawień koniecznych do badania sprawozdań finansowych.

  • Wykształcenie wyższe z zakresu rachunkowości i przepisów podatkowych, bądź finansów.
  • Doświadczenie min. 5 lat pracy w księgowości w firmie produkcyjnej z pełną księgowością rozliczającą się podatkowo w CIT- warunek konieczny.
  • Bardzo dobra znajomość ustawy o rachunkowości i umiejętność jej stosowania w praktyce.
  • Bardzo dobra znajomość ustawy o VAT i CIT w praktyce.
  • Umiejętność przygotowania deklaracji podatkowych, statystycznych, bankowych.
  • Bardzo dobra znajomość w obszarze księgowania faktur zakupu, sprzedaży, rozliczeń materiałowych, ewidencji kosztów itp.
  • Bardzo dobra znajomość programu EXCEL.
  • Komunikatywna znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie min. B-1- warunek konieczny.
  • Znajomość MSR – będzie dodatkowym atutem.
  • Prawo jazdy kat B.
  • Umiejętność pracy w zespole.