Specjalista/ Specjalistka z j. angielskim w dziale Controllingu

  • Kategoria
    Finanse i księgowość
  • Rodzaj umowy
    Praca Stala
  • Lokalizacja
    Zabrze

Naszym Klientem jest międzynarodowa firma produkcyjna o profilu przemysłowym technicznym.

Firma chce powiększyć zespół Controllingu dlatego zatrudnia nową osobę.

Kandydat/Kandydatka obejmie stanowisko Młodszy/ Młodsza Specjalista/ Specjalistka ds. Controllingu lub Specjalista/ Specjalistka ds. Controllingu. Poziom oferowanego stanowiska będzie zależał od Twojego doświadczenia.

Firma zaprasza do współpracy osoby, dla których ważna jest otwartość na innych i nowe pomysły, nieszablonowe podejście, szukanie rozwiązań, poszukiwanie usprawnień.

To miejsce gdzie możesz wykazać się samodzielnością oraz na bieżąco możesz liczyć na wsparcie zespołu.

Aplikuj jeśli cenisz sobie możliwość dzielenia się wiedzą oraz pracę zespołową.

Zakres odpowiedzialności:

Twoje zadania w dziale Controllingu:

 Twój początkowy zakres zadań będzie dostosowany do posiadanego doświadczenia i umiejętności. Docelowo po okresie wdrożenia będziesz odpowiadał/a za:

  • Uczestniczenie w przygotowywaniu rocznego budżetu, forecastu, planu wieloletniego oraz kontrola ich realizacji i analiza odchyleń.
  • Udział w przygotowaniu raportów zamknięcia miesiąca.
  • Kalkulacja standardowych kosztów produktu.
  • Przygotowywanie rzeczywistych raportów centrum kosztów.
  • Analizowanie rentowności według produktów.
  • Wykonywanie kalkulacji dotyczących oceny rentowności planowanych projektów i inwestycji.
  • Wykonywanie kalkulacji na potrzeby działu, np.: wyliczenia rezerw, odpisów aktualizacyjnych.
  • Sporządzanie analiz i raportów finansowych na wewnętrzne potrzeby firmy.
  • Uczestniczenie w okresowym raportowaniu do spółki według określonych standardów rachunkowości.
  • Współpraca z audytorami.
  • Wsparcie w obliczeniach dotyczących projektów badawczo-rozwojowych.

Profil kandydata:

Wymagania:

  • Angielski na poziomie min. B2. Praca w międzynarodowej firmie.
  • Doświadczenie w dziale Controllingu zdobyte w firmie produkcyjnej.
  • Znajomość Excel na poziomie zaawansowanym.
  • Wysoko rozwinięte umiejętności analityczne.
  • Wysoki poziom umiejętności analizy, porównywania, syntezy danych i wyciągania wniosków.
  • Umiejętność szukania niestandardowych rozwiązań.
  • Samodzielność.
  • Umiejętność pracy w zespole
  • Bardzo dobra organizacja pracy własnej.
  • Otwartość, komunikatywność.
  • Rzetelność, dokładność.
  • Mile widziane doświadczenie przy wdrażaniu nowego systemu.
  • Dodatkowym atutem będzie doświadczenie z obszaru Power BI/VBA.

Pracodawca oferuje:

  • Pakiet benefitów: ubezpieczenie, dofinansowanie do posiłków, szkoleń, studiów, karta sportowa, opieka medyczna oraz inne.
  • Atrakcyjne wynagrodzenie.
  • Profesjonalne szkolenie dostosowane do Twoich potrzeb. Otrzymujesz pełne wsparcie w trakcie wdrożenia, jak i później.
  • Współpracę z doświadczoną kadrą specjalistów.
  • Dołączysz do zespołu, który chce zreorganizować procesy i jest otwarty na sugestie nowych pracowników. Będziesz miał/a realny wpływ na kształtowanie pracy działu Controllingu.
  • Firma liczy się z Twoją opinią, masz możliwość wdrażania własnych pomysłów, usprawnień.
  • Oferta dotyczy pracy stałej. Zatrudnienie bezpośrednio w firmie naszego Klienta.
  • Stabilne i długofalowe zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę bezpośrednio z pracodawcą.
  • Prace na pełny etat.
  • Elastyczne godziny rozpoczęcia pracy.
  • Tryb pracy mieszany - praca zdalna i z biura.
  • Zatrudnienie w dynamicznie rozwijającej się międzynarodowej firmie. Nasz klient zatrudnia kolejną osobę do zespołu.