Jako światowy lider rozwiązań rekrutacyjnych, chcemy zapewnić Kandydatowi jak najlepsze doświadczenie podczas procesu rekrutacji. W tym celu uruchomiliśmy Adecco Contact Center – mówi Marta Gerlach-Kaleta, Candidates & Service Management Director w firmie Adecco.

Contact Center w praktyce

Prowadzone przez Adecco Contact Center działa od lipca br. Do tej pory konsultanci odebrali ponad 20 tys. połączeń.

Adecco Contact Center tworzone jest przez grupę pracowników wyspecjalizowanych w pre-screening’u oraz obsłudze telefonicznej. Budując Contact Center skupiliśmy się na potrzebach naszych Kandydatów i zapewnieniu wyjątkowej jakości podczas kluczowego, pierwszego kontaktu – mówi Marta Gerlach-Kaleta.

Działanie takie wynika z wartości Adecco. Ludzie to nasz najważniejszy kapitał i to z myślą o nich uruchamiamy kolejne usługi, m.in. takie jak Contact Center. Naszym celem jest zapewnić każdemu Kandydatowi profesjonalną poradę i stać się jego partnerem zawodowym w dłuższej perspektywie – dodaje Marta Gerlach-Kaleta.

Rozumiemy obecny rynek pracy, a ten serwis pozwoli nam skuteczniej wpierać zarówno Kandydatów jak i Pracodawców. Contact Center wzmocni nasz proces rekrutacyjny i zapewni większą opiekę osobom szukającym pracy lub otwartym na jej zmianę. Zupełnie innej porady zawodowej i oferty pracy oczekuje student tuż po zakończeniu nauki, a innej osoba już doświadczona, nawet jeśli pozornie ich profile są podobne. Dzięki naszemu podejściu jesteśmy w stanie efektywnie przejść z każdą osobą przez pierwszy etap rekrutacji. Pierwszy i jednocześnie najważniejszy – tłumaczy ekspertka Adecco Poland.

Odpowiedź na nowe wyzwania

Według szacunków Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej stopa bezrobocia wyniosła sierpniu 7,1 %[1], co jest jednym z najlepszych wyników od ponad ćwierć wieku. Łącząc ten wskaźnik z trwającym rozwojem ekonomicznym mocno stymulującym rynek pracy, dotarcie do odpowiedniego Kandydata staje się coraz większym wyzwaniem.

Oferujemy nową jakość w rekrutacji. Dla wielu ludzi możliwość rozmowy telefonicznej, dopytania o szczegóły czy rozwiania pierwszych wątpliwości, jest znacznie wygodniejsza, niż pisanie maili czy wypełnianie formularzy. Średni czas oczekiwania na połączenie nie przekracza 5 sekund. Tak sprawna obsługa pozwala znacznie zoptymalizować proces kontaktu i zwiększyć zadowolenie wszystkich uczestników – tłumaczy Marta Gerlach-Kaleta.

Staramy się by nasi Konsultanci udzielali dokładnie takiej samej pomocy, na jaką osoba poszukująca pracy mogłaby liczyć przy spotkaniu twarzą w twarz. Wracając do korzeni naszej branży, stawiamy na spersonalizowany kontakt i zapraszamy do „rozmowy”.

Pierwsze sukcesy

Contact Center miało już okazję się sprawdzić podczas kilku dużych rekrutacji, w tym dla jednego z naszych kluczowych Klientów, giganta handlu internetowego, który w Polsce ma już kilka centrów logistycznych i nieustanne potrzeby rekrutacji nowych kandydatów.

Wsparcie Contact Center w procesie rekrutacji dla tego typu projektów przynosi bardzo dobre efekty. Z pewnością będziemy rozwijać tę drogę komunikacji z Kandydatami – podsumowuje Marta Gerlach-Kaleta.

[1]              https://businessinsider.com.pl/finanse/praca/stopa-bezrobocia-sierpien-2017-szacunek-mrpips/jzee3ys