„Wspólne zobowiązanie dotyczące mądrego zarządzania talentami - filar odpowiedzialnego rozwoju państw”

 

Szanowni Państwo,

Podczas tegorocznego Europejskiego Forum Nowych Idei w Sopocie poruszyliśmy istotną kwestię mądrego zarządzania talentami. Nie bez powodu - umiejętność zabiegania o talenty, ale również ich rozwijania i zatrzymywania w kraju ma kluczowe znaczenie dla rozwoju naszej gospodarki i rynku pracy. Jest konkretny efekt tej dyskusji oraz spotkania.

Razem z Samorządem Województwa Pomorskiego, Citi Bankiem Handlowym, Konfederacją Lewiatan oraz Invest in Pomerania podpisaliśmy „Wspólne zobowiązanie dotyczące mądrego zarządzania talentami - filar odpowiedzialnego rozwoju państw”. To rekomendacja dla polskiego rządu jak zabiegać o talenty i mądrze nimi zarządzać. Chcemy tworzyć środowisko przyjazne dla biznesu, konsultować i współtworzyć dobre rozwiązania prawne, promować różnorodność i otwartość w naszych miejscach pracy, zabiegać o międzykulturową wymianę pomiędzy państwami, inwestować w umiejętności i kompetencje, wspierać bliską współpracę pomiędzy pracownikami, pracodawcami i instytucjami edukacyjnymi.

Deklaracja odpowiedzialnego rozwoju to pierwszy ważny krok na drodze do wypracowania dobrych i mądrych rozwiązań w zakresie zarządzania talentami. Chcemy to robić wspólnie z Państwem – naszymi Klientami i Partnerami. Państwa głos w tej dyskusji i podpis pod deklaracją jest niezwykle istotny. Zebrane dokumenty i wnioski trafią do Parlamentu i Rady Ministrów RP. Liczę, że przyłączą się Państwo do tej inicjatywy. Nasz wspólny głos z pewnością zostanie zauważony i przyniesie wymierne korzyści naszej gospodarce.

Mam nadzieję, że zechcą Państwo ją podpisać i przyłączyć się do tej ważnej inicjatywy.

Z wyrazami szacunku,
Anna Wicha
Dyrektor Generalny Adecco Poland Sp. z o.o.

 

Deklaracja - PDF

 

Dokument można kierować na adres:
Dorota Gajewska
Adecco Poland Sp. z o.o.
Plac Europejski 2
00 – 844 Warszawa
Dorota.Gajewska@adeccogroup.com